خدمات مدیریت مالی

مدیریت مالی، اقتصادی و سرمایه گذاری

از مهم ترین خدمات مدیریت مالی می توان به تخمین هزینه و سود، نظارت بر واحدهای مالی سازمان، رسیدگی به داده های مالی، تعیین کردن اهداف شرکت و … اشاره کرد. مدیریت مالی جزو مسئولیت های کلیدی در هر سازمان می باشد که جایگاه ویژه ای باید برای آن قائل باشیم. هر شرکتی برای عدم ایجاد مشکلات مالی لازم است از گروهی متخصص در زمینه مدیریت مالی کمک بگیرد.

برای دریافت خدمات مدیریت مالی فرم زیر را پر کنید...

پس از ثبت درخواست کد تخفیف برای شما ارسال خواهد شد

خدمات مدیریت مالی

وظایف مدیر مالی

انجام کلیه خدمات مدیریت مالی با تیم متخصص

شرح بیشتر خدمات مدیر مالی

ناظر مالی کیست ؟ ناظر مالی همان مدیر مالی است که مسئولیت های مختلفی دارد. خدمات مدیر مالی از اهمیت زیادی برخوردار هستند که اگر به طور صحیح انجام نشوند می توانند آینده شرکت را نابود کنند. تمام شرکت های متوسط و بزرگ از واحدی به نام واحد مالی بهره مند هستند که در آن امور مختلفی از جمله تعیین اهداف شرکت، تخمین سود و هزینه، رسیدگی به داده های مالی، تجزیه و تحلیل روند مالی شرکت و … انجام می شود. فردی که در این جایگاه مشغول به کار است مدیر مالی نامیده می شود. در واقع خدمات او فراتر از انجام امور حسابداری است و در سطح کلان تری تصمیم گیری می کند.

حیاتی ترین خدمات مدیریت مالی ارائه راهکارهایی برای به حداکثر رساندن سود و کاهش هزینه هاست. بسیاری از شرکت ها با انجام اشتباهاتی همچون طولانی کردن پروسه تولید یا ارائه خدمت، هزینه های خود را افزایش می دهند و در نهایت شاهد کاهش سود هستند. اگر مدیر مالی از تخصص و تجربه بالایی برخوردار باشد می توانند این موارد را تشخیص دهد و علاوه بر نظارت دقیق بر امور مالی و تحلیل روند، باعث موفقیت سازمان خواهد شد. شما عزیزان می توانید از طریق موسسه حسابداری، اقدام به دریافت خدمات مالی و حسابداری کنید. توجه داشته باشید که مدیر مالی به عنوان زیر مجموعه مدیر عامل و هیئت مدیره می باشد و باید پاسخگوی آن ها باشد. اگر بخواهیم وظایف مدیر مالی را تقسیم بندی کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • مدیریت مالی
  • ساماندهی و کنترل امور مالی
  • برنامه ریزی مالی

ارتباط مدیر مالی و سوددهی شرکت

بدون شک مدیر مالی نقش انکار ناپذیری در میزان سوددهی شرکت دارد. زیرا تمام برنامه ریزی های مالی توسط مدیر مالی انجام می شود و تصمیمات او به طور مستقیم بر روی سوددهی شرکت تاثیرگذار است. پس او باید افزایش سود شرکت را در اولویت تصمیم گیری خود قرار دهد. لازم به ذکر است که هر چقدر کیفیت نظارت او بر روی کاهش یا افزایش منابع دقیق تر باشد باز هم منجر به بالا رفتن سود شرکت خواهد شد.

علاوه بر تمام موارد مذکور باید گفت که از مهم ترین خدمات مدیریت مالی ، تخصیص سود و نحوه پرداخت آن به صاحبان حقوق و سهامداران می باشد. قطعا باید میزان هزینه ها و درآمد، تناسب برقرار باشد تا بتوان سود سهامداران را در بهترین حالت ممکن به آن ها تخصیص داد.

مدیر مالی در حوزه های مختلف کاری چه نقشی دارد؟

همان طور که می دانید شرکت ها در دسته بازرگانی، خدماتی و تولیدی فعالیت می کند. قطعا خدمات مدیریت مالی در تمام حوزه ها یکسان نیست. زیرا ماهیت شرکت ها با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال شرکت های بازرگانی در حوزه واردات و فروش فعالیت می کنند و هیچ فعالیتی در امر تولید ندارند. همچنین شرکت های تولیدی از پروسه های متعدد تولید برخوردار هستند و باید هزینه های دیگری را بپردازند. به همین دلیل مدیر مالی نمی تواند همان نقشی را که در یک شرکت بازرگانی ایفا می کند در شرکت تولیدی هم ایفا کند. هنگامی که بازار هدف و مشتریان یک شرکت تغییر می کند باید دانش و مهارت مدیر مالی نیز تغییر کند تا بتواند پاسخگوی نیازهای جدید باشد.

خدمات مالی مدیریت

بر مبنای توضیحات فوق به این نتیجه می رسیم که اگر بخواهیم از خدمات مدیریت مالی به بهترین نحو بهره مند شویم باید در استخدام او حساسیت زیادی نشان دهیم. استخدام یک مدیر مالی کاربلد و خبره اثربخشی زیادی بر روی تصمیمات مالی دارد. هنگامی که شرکت های بزرگ بخواهند یک مدیر مالی استخدام کنند زمان زیادی را بر روی بررسی رزومه او صرف می کنند.

مدیر مالی از چه مهارت هایی برخوردار است؟

برخی از شرکت های کوچک که مدت زمان زیادی از فعالیت آن ها نمی گذرد تصور می کنند که مدیر مالی و حسابدار وظایف مشترکی دارند و تفکیکی میان این دو قائل نمی شوند. در حالی که مهارت های مدیر مالی متفاوت از یک حسابدار ساده است. به این معنا که مدیر مالی با استفاده از الگوریتم ها و الگوهای ریاضی، سودآوری شرکت را تخمین می زند و هزینه های احتمالی را تعیین می کند. پس یک مدیر مالی باید مهارت زیادی در انجام محاسبات پیچیده ریاضی داشته باشد تا بتواند در شغل خود موفق شود. همچنین اطلاعات و داده های مالی، تفسیر روند، آنالیز داده ها و … همگی بر عهده مدیر مالی است. اگر او نتواند از قدرت تحلیل بالا برخوردار باشد قطعا قابل اتکا و اعتماد نخواهد بود. در ادامه به مهارت های مدیر مالی اشاره کرده ایم:

حل مسئله

بدون شک تمام مدیران مالی باید از اهداف مالی شرکت به درک عمیقی برسند تا بتوانند با استفاده از قدرت تحلیل خود، بهترین راهکارها را ارائه دهند. این راهکارها باید از کمترین میزان ریسک برخوردار باشند و قطعا اجرای آن ها به ضرر شرکت نباشد.

تحلیل ذهنی

همان طور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم از مهم ترین خدمات مدیریت مالی این است که بتواند پیش بینی و تخمین درستی از هزینه، سود و زیان داشته باشد. هر چقدر که او قدرت تحلیل ذهنی بالاتری داشته باشد این تخمین را بهتر انجام خواهد داد.

قدرت رهبری

مدیر مالی به عنوان تیم مالی شرکت مسئولیت های متعددی بر عهده دارد که یکی از آن ها هدایت تیم و اعطای وظایف به اعضای تیم است. انجام صحیح این امر، نیازمند قدرت رهبری می باشد. یک مدیر مالی باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد تا بتواند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

انجام کلیه خدمات مدیریت مالی با تیم متخصص​

پارامترهای موثر بر بهبود خدمات مدیریت مالی

توجه به جزئیات

یک مدیر مالی به طور مداوم و مستمر با اعداد و ارقام مواجه است و باید آن ها را به طور دقیق بررسی کند تا بتواند میزان سود، زیان، هزینه و … را تعیین کند. به همین دلیل باید توجه ویژه ای به جزئیات داشته باشد و به طور سهل انگارانه با آن ها برخورد نکند.

خدمات مدیر مالی

مهارت‌های ریاضی

اگر یک مدیر مالی در شرکت یا سازمان بزرگی مشغول به کار باشد قطعا با اعداد و ارقام بزرگی نیز سروکار خواهد داشت. پس برای ارائه بهترین عملکرد باید مهارت های ریاضی را بلد باشد. آموختن مهارت های ریاضی کمک می کند تا این اعداد و ارقام بزرگ راحت تر تحلیل و آنالیز شوند.

آگاهی از قوانین تجارت

یکی از موضوعات مهمی که شرکت ها به آن توجه می کنند این است که مدیر مالی باید در هنگام عقد تمام قراردادهای تجاری حضور داشته باشد. بهترین مدیر مالی کسی است که علاوه بر آگاهی از قوانین داخلی و بین المللی، با قوانین تجارت نیز آشنا باشد تا بتواند قراردادی را عقد کند که به نفع شرکت است.

مدیریت زمان

برای انجام پروژه های مالی به مدیریت زمان نیاز است که بر عهده مدیر مالی می باشد. مدیریت زمان تا حد زیادی می تواند بر کیفیت خدمات مدیریت مالی نیز تاثیرگذار باشد.

همان طور که متوجه شدید مدیر مالی با اسناد، قراردادها و … سروکار دارد. در سال های گذشته تمام کارها به طور دستی انجام می شد. اما امروزه به دلیل بروز شدن شرکت ها، شاهد استفاده از انواع نرم افزارهای مالی می باشیم. مدیر مالی علاوه بر تمام موارد مذکور در این مطلب باید با تکنولوژی آشنا بوده و از دانش فنی بالایی برخوردار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *