مشاوره حسابرسی

مشاوره حسابرسی آنلاین، تلفنی و حضوری

در مشاوره حسابرسی تمام عملیات مالی و اسنادهای مربوط به سازمان مورد بررسی قرار می گیرند تا بر اساس آن ها بتوانیم برنامه ریزی دقیق تری برای آینده داشته باشیم. معمولا حسابرسی هر سه ماه یکبار در هر مجموعه ای انجام می شود و گزارشات مالی آن به دست مدیران شرکت ها می رسد. مهم ترین دلیل بهره مندی از مشاوره حسابرسی این است که گاهی این فرآیند به قدری پیچیده و دشوار می شود که نمی توان آن را از یک حسابدار ساده درخواست کرد.

برای دریافت مشاوره حسابرسی فرم زیر را پر کنید...

پس از ثبت درخواست کد تخفیف برای شما ارسال خواهد شد

مشاوره حسابرسی

مشاور حسابرسی کیست؟

اکنون که به خوبی با مفهوم مشاوره حسابرسی آشنا شدیم نوبت به این می رسد که بگوییم مشاور حسابرسی کیست؟ او فردی است که با کارمندان بخش حسابداری همکاری می کند تا بتواند وضعیت اقتصادی و مالی سازمان را تعیین کرده و بر اساس آن، گزارش های مربوطه را به مدیر ارسال کند. او بعد از بررسی دقیق اسناد و مدارک، میزان تطابق آن ها را با استانداردهای حسابداری می سنجد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که وظایف حسابداران و حسابرسان یکسان است و یا شباهت زیادی به یکدیگر دارد. در حالی که مشاوران حسابرسی، جزو حسابرسان مستقل محسوب می شوند و می توانند ارتباط میان سهامداران و هیات مدیره را برقرار کنند.

مشاوره حسابرسی توسط تیم متخصص و خبره

انواع مشاوره حسابرسی

مشاوره حضوری

با حضور فرد مشاور در محل خدمات مشاوره به صورت حضوری انجام می شود

مشاوره تلفنی

به صورت تلفنی مشاوره توسط فرد داده می شود که به صورت دقیقه ای نرخ آن تعیین می شود

مشاوره آنلاین

به صورت آنلاین توسط پیام رسان های معتبر مشاوره حسابرسی داده می شود

تعریف کامل مشاوره حسابرسی

مشاوره حسابرسی به منظور اعتباردهی به صورت های مالی یک سازمان انجام می شود. صورت های مالی تنوع زیادی دارند که نشان دهنده وضعیت مالی سازمان هستند. در حسابرسی شاهد تطابق این صورت حساب ها با استانداردهای مالی می باشیم. اگر گزارشات حسابرسی به طور صحیح و دقیق ارائه نشوند آسیب های زیادی به بخش حسابداری شرکت وارد خواهد شد. به همین دلیل فرد یا تیمی که در جایگاه مشاور حسابرسی قرار دارند باید آموزش دیده باشند و مهارت های لازم را در این زمینه کسب کرده باشند. برای بهره گیری از خدمات حسابرسی می توانید بر روی تیم قدرتمند و مجرب شرکت خدمات حسابداری ” نامدار گروپ ” حساب ویژه ای باز کنید.

توجه داشته باشید که حسابرسی به دو شکل انجام می شود که شامل داخل و خارج از سازمان است. معمولا حسابرسی داخلی توسط کارشناسان مجموعه و حسابرسی خارجی توسط حسابرسانی انجام می شود که تجربه و دانش کافی را در این زمینه دارند. حسابرسان داخلی به دلیل اختیار عملی که دارند می توانند تمام اسناد مالی درون شرکت را مورد بررسی قرار دهند و نتیجه بررسی های خود را در قالب یک گزارش به مدیر شرکت ارائه دهند. اما حسابرسان خارجی این کار را به منظور تایید صورت های مالی انجام می دهند. اگر بخواهیم حیطه فعالیت حسابرس را معرفی کنیم باید بگوییم که در حوزه خدمات مالی و حسابداری فعالیت می کند.

وظایف حسابرسان داخلی چیست؟

همان طور که اشاره کردیم مشاوره حسابرسی می تواند به صورت داخلی و خارجی انجام شود. حسابرسان داخلی وظایف متعددی دارند که می توان به بررسی منظم و مداوم موجودی صندوق و انطباق آن ها با مدارک مالی شرکت اشاره کرد. همچنین کنترل داخلی هزینه ها و میزان بودجه از دیگر وظایف آن ها قلمداد می شود. محاسبه حقوق و دستمزد، حساب های خرید و … نیز باید به طور دوره ای بررسی شوند.

بلااستثناء تمام شرکت های بزرگی که دارای انبارهای مختلف هستند باید از خدمات حسابرسی بهره مند شوند. حسابرسان داخلی اقدام به بررسی ورودی و خروجی کالاها می کنند و تایید اسناد مربوطه نیز از طریق آن ها صورت خواهد پذیرفت.

مشاور حسابرسی

مشاوره های حسابرسی که از مهم ترین خدمات حسابداری به شمار می رود به حسابرسان داخلی کمک می کند تا وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. زیرا گاهی اوقات به دلیل پیچیدگی امور، حسابرسان داخلی دچار سردرگمی می شوند که برای رفع آن باید حتما از مشاوره های موجود در این زمینه بهره مند شوند.

هزینه خدمات مشاوره حسابرسی

در حال حاضر شرکت ها و موسسات زیادی در سطح کشور فعالیت می کنند و خدماتی از جمله مشاوره های حسابرسی، خدمات مالی و مالیاتی، انجام امور حسابداری و … را انجام می دهند. واقعیت این است که نمی توان نرخ خاصی را برای این خدمت تعیین کرد. زیرا هزینه آن به پارامترهای مختلفی از جمله نیاز شما، بررسی اسناد و … بستگی خواهد داشت.

شرکت نامدار گروپ یکی از شرکت های باسابقه در زمینه حسابداری و حسابرسی می باشد که از تیمی قوی و مجرب برای ارائه خدمات متنوع به شما برخوردار است. تنوع خدمات در این مجموعه سبب افزایش رضایت مشتریان شده و اگر شما هم تمایل به بهره مندی از خدمات این شرکت دارید می توانید با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

مشاوره حسابرسی توسط تیم متخصص و خبره

مزایای مشاوره حسابرسی چیست؟

کشف تقلبات

همان طور که می دانید مشاورین حسابرسی نظارت دقیقی بر روی صورت های مالی دارند تا اگر تقلب یا خطایی در این زمینه رخ داده بتوانند آن را کشف کنند. همچنین کشف مغایرت ها از دیگر مزایای حسابرسی تلقی می شود. در واقع یک حسابرس خبره، باید با بدبینی، اسناد را بررسی کند و فرض را بر وجود خطا و تقلب بگذارد تا بتواند به خوبی صحت مدارک را بررسی کند.

انطباق اسناد با استانداردهای حسابداری

اگر از مشاوره حسابرسی بهره مند شویم می توان اطمینان حاصل کرد که در تهیه صورت های مالی، تمام استانداردها رعایت شده است. زیرا عدم رعایت استانداردها عواقب ناخوشایندی برای آینده سازمان به همراه خواهد داشت که مهم ترین آن ها بروز مشکلات مالیاتی و تکمیل نادرست اظهارنامه مالیاتی است.

کمک به پیشرفت شرکت

هنگامی که از تقلب و سوء استفاده های احتمالی جلوگیری می کنیم و تمام صورت های مالی را بر طبق استانداردهای موجود تهیه می کنیم مزایای زیادی شامل حال شرکت می شود که مهم ترین آن، پیشرفت در امور مالی است.

چه زمانی حسابرسی انجام می شود؟

توجه داشته باشید که همیشه انجام حسابرسی هر سه ماه یکبار صورت نمی گیرد. گاهی اوقات به دلایل زیاد شاهد تقاضای شرکت ها و سازمان ها برای انجام عملیات حسابرسی خواهیم بود:

  • ایجاد اختلاف بین منافع سهامداران و مدیر سازمان
  • دشوار بودن دسترسی ذینفعان به اطلاعات مالی
  • غیرقابل فهم بودن گزارشات و صورت های مالی
  • تنوع در فعالیت های اقتصادی و مالی
  • وجود الزامات قانونی

متاسفانه در کشور ما هنوز مشاوره حسابرسی به امری جدی و مهم تبدیل نشده است و اگر سازمان ها دارای حسابرس داخلی هستند جایگاه او تشریفاتی است. زیرا مدیران هیچ وظیفه ای در قابل سهامداران در خود احساس نمی کنند و خود را پاسخگوی آن ها نمی دانند. علاوه بر آن هیچکسی از آن ها نمی خواهد که پاسخگو باشند. تا زمانی که این فرهنگ در جامعه ما حکم فرماست قطعا حسابرس داخلی فاقد معنا و مفهوم خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *