مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی

برخی از افراد تصور می کنند که مالیات دادن مختص به افرد حقوقی یا همان شرکت هاست. در حالی که افراد حقیقی هم در موقعیت های مختلف مالیات می پردازند که رایج ترین آن ها مالیات بر ارزش افزوده است. علاوه بر آن می توان به مالیات بر درآمد، مالیات بر مستغلات، مالیات بر انتقال سند و … اشاره کرد. مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی به شما کمک می کند تا از جریمه های مالیاتی به دور باشید و در زمان مناسب و به روشی درست مالیات را پرداخت کنید.

برای دریافت مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی فرم زیر را پر کنید...

پس از ثبت درخواست کد تخفیف برای شما ارسال خواهد شد

مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی

آیا اشخاص حقیقی هم مالیات می پردازند؟

هنگامی که از مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی صحبت می کنیم این سوال در ذهن افراد ایجاد می شود که مگر اشخاص حقیقی هم مالیات می پردازند؟ بله . اشخاص حقیقی هم مانند اشخاص حقوقی یا شرکت ها مالیات می پردازند اما نوع آن متفاوت است. به طور مثال مالیات بر ارث، مالیات بر انتقال سند، مالیات بر درآمد اجاره، مالیات بر درآمد کشاورزی و … همگی مختص به افراد حقیقی هستند. پیشنهاد می کنیم قبل از آنکه مالیات خود را بپردازید با مشاورین متخصص در این زمینه مشورت کنید. معمولا این مشاورین در شرکت خدمات حسابداری مشغول به فعالیت هستند و علاوه بر خدمات مالی و مالیاتی به افراد حقوقی، به افراد حقیقی هم خدمت رسانی می کنند.

کسانی که به در زمینه مشاوره مالیاتی مشغول به کار هستند عموما به عنوان وکیل مالیاتی نیز شناخته می شوند. توجه داشته باشید که منظور از وکیل، داشتن مجوز وکالت نیست. بلکه منظور داشتن وکالت از اشخاص حقیقی و حقوقی است که به آن ها اجازه انجام امور قانونی را می دهد. مشاورین مالیاتی به تمام قوانینی که در این زمینه حاکم است تسلط دارند و به طور مداوم اطلاعات خود را بروزرسانی می کنند.

مشاوره مالیاتی توسط افراد متخصص برای پیشبرد اهداف شما

انواع مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی

مشاوره حضوری

با حضور فرد مشاور در محل خدمات مشاوره به صورت حضوری انجام می شود

مشاوره تلفنی

به صورت تلفنی مشاوره توسط فرد داده می شود که به صورت دقیقه ای نرخ آن تعیین می شود

مشاوره آنلاین

به صورت آنلاین توسط پیام رسان های معتبر مشاوره های مالیاتی اشخاص حقیقی داده می شود

خدمات مشاور مالیاتی اشخاص حقیقی چیست؟

برخی از افراد حقیقی همانند افراد حقوقی دچار مشکلات مالیاتی و تشکیل پرونده در سازمان دارایی می شوند. مشاورینی که در جایگاه وکیل مالیاتی فعالیت می کنند موظف هستند این پرونده ها را پیگیری کنند و مشکل را حل کنند. علاوه بر آن می توان به محاسبه مالیات توسط این افراد نیز اشاره کرد. اگر شما جزو افراد حقیقی هستید که باید مالیات بر ارث، مالیات بردرآمد و.. را بپردازید بهتر است محاسبه آن را به یک مشاور کارکشته بسپارید.

افراد حقیقی همانند افراد حقوقی دارای معافیت های مالیاتی می شوند. وظیفه مشاور این است که مودی خود را از این معافیت ها آگاه کند. به طور مثال املاکی که برای وقف در نظر گرفته می شوند از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند شد. پس اگر یک فرد حقیقی بخواهد زمین یا ملکی را وقف کند نیازی به پرداخت مالیات آن به دولت نیست.

پس از آنکه محاسبه مالیات توسط مشاورین خبره انجام شد نوبت به این می رسد که اشخاص حقیقی، اظهارنامه مالیاتی خود را پر کنند. قطعا تمام افراد در این زمینه مهارت و دانش ندارند. مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی در این شرایط نیز کمک کننده است. مشاور با تسلط به تمام مواد، مفاد و تبصره های اظهارنامه می تواند آن را در بهترین حالت تنظیم کند تا مودی را از معافیت ها، بخشودگی ها و تشویق هایی که سازمان امور مالیاتی ارائه می دهد برخوردار کند.

مشاور مالیاتی اشخاص حقیقی

مزایای مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی

  • مشاورین مالیاتی می توانند به اشخاص حقیقی کمک کنند تا پرونده مالیاتی خود را تنظیم کنند. علاوه بر آن تکمیل و ارسال اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی و کمک برای کاهش مالیات از مهم ترین مزایای بهره مندی از مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی می باشد. قوانینی که در حوزه مالیات به تصویب می رسند به طور مداوم در حال بروزرسانی هستند. گاهی یک قانون یا تبصره جدید کمک می کند تا میزان مالیات یک شخص حقیقی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
  • بسیاری از اشخاص حقیقی راجع به مالیات در هنگام فروش اموال خود آگاهی کافی را ندارند. از اصلی ترین مزایای مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی این است که به نکات و قوانین موجود در این زمینه واقف شوند تا کمترین میزان مالیات را در حین معامله بپردازند.
  • هنگامی که فردی فوت می کند، وراث او درگیر مباحثی مانند مالیات می شوند. عدم آگاهی باعث می شود که اشتباهات متعددی از سوی وراث انجام شود و میزان مالیات آن ها را به طرز سرسام آوری افزایش دهد. مشاوره مالیاتی از بروز این مساله جلوگیری کرده و به وراث کمک می کند تا میزان مالیات به طور قانونی کاهش یابد.
  • شاید شما به عنوان یک شخص حقیقی بخواهید از فردی دیگر، شکایت مالیاتی کنید یا درخواست تجدید نظر برای پرونده های مالیاتی خود داشته باشید. اگر یک مشاور کاربلد در کنار شما نباشد احتمال موفقیت شما به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. پس تحقیقات کافی را در خصوص پیدا کردن یک مشاور خبره انجام دهید و سپس امور خود را به او بسپارید.

مشاوره مالیاتی توسط افراد متخصص برای پیشبرد اهداف شما

بهره مندی از معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی

همان طور که اشاره کردیم مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی می تواند منجر به معافیت های مالیاتی شود. توجه داشته باشید که اگر یک شخص حقیقی مشمول پرداخت مالیات است باید اظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر به سازمان امور مالیاتی ارسال کند و کاملا بر اساس قوانین و مقررات عمل کند. در این شرایط است که معافیت های مالیاتی شامل حال او خواهد شد.

هر ساله در قانون بودجه، مبلغ معافیت مالیات مشخص می شود که از میزان مالیات فرد کسر خواهد شد. پس از آن مابه التفاوت آن بر طبق ماده قانونی ۱۳۱ قانون مالیات های مستقیم، برای شخص حقیقی اعمال می شود و او باید این مبلغ را بپردازد. قطعا بعد از مطالعه این مطلب به خوبی با اهمیت مشاوره مالیاتی اشخاص حقیقی آشنا شدید و متوجه شدید که دریافت مشاوره تا چه حد از هزینه های شخص حقیقی می کاهد و به او کمک خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *