مشاوره مالی

همراه و همیار در برنامه ریزی های مالی

هر صاحب کسب و کاری برای پیش برد برنامه های مالی و همچنین برنامه ریزی دقیق و کاربردی لازم است مشاوره مالی تحت عنوان یک شخص و یا تیم متخصص و با سابقه همراه خود داشته باشد. در واقع مشاوره مالی به عنوان یک همیار و مربی در کنار عوامل کسب و کار خواهد بود تا تمامی فعالیت های مالی را به خوبی زیرنظر بگیرد تا استراتژی های مالی مناسبی را تنظیم کند.

برای دریافت مشاوره مالی فرم زیر را پر کنید...

پس از ثبت درخواست کد تخفیف برای شما ارسال خواهد شد

خدمات مشاوره مالی

مشاوره مالی و اقتصادی

مشاوره مالی و سرمایه گذاری

برنامه ریزی مالی برای آینده

بررسی وضعیت مالی

تنظیم و ارائه بیزینس پلن

نظارت بر شرایط اقتصادی

مشاوره جهت بودجه بندی

هدایت سرمایه گذاری

مشاور مالی کیست؟

مشاور شخصی است که به عنوان یک همراه و همیار در طول فعالیت های کاری در کنار شما خواهد بود. لازم است این شخص اطلاعات جزئی و دقیقی از سرمایه و امور مالی شما داشته باشد تا بتواند مسیری هدفمند برای پیشرفت را تعیین کند. مشاور مالی نقشه راه و پلن های بیزینسی را تهیه و تنظیم می کند و قدم به قدم برای میسر شدن این پلن در کنار شما خواهد بود تا هدف نهایی بدست بیاید.

دریافت راهنمایی از این مشاوران کمک می کند تا جلوی ضرر و زیان های احتمالی که در آینده ممکن است با آن مواجه شوند گرفته شود.

مشاوره مالی

وظایف مشاور مالی

انواع مشاوره مالی

مشاوره حضوری

با حضور فرد مشاور در محل خدمات مشاوره به صورت حضوری انجام می شود

مشاوره تلفنی

به صورت تلفنی مشاوره توسط فرد داده می شود که به صورت دقیقه ای نرخ آن تعیین می شود

مشاوره آنلاین

به صورت آنلاین توسط پیام رسان های معتبر مشاوره های مالی داده می شود

مشاوره مالی توسط افراد متخصص برای پیشبرد اهداف شما

اهمیت استفاده از مشاور مالی

انجام مشاوره مالی می تواند مسیر زندگی یا کسب و کارتان را تغییر دهد. اغلب افراد یا شرکت هایی که در زمینه سرمایه گذاری به موفقیت رسیده اند به دلیل سرمایه زیاد نبوده، بلکه به دلیل نوع سرمایه گذاری و اقدامات قبل و بعد از آن بوده است. این موضوع نشان می دهد که بهترین مشاور مالی ، تجربیاتش را در اختیار شما قرار می دهد و به شما کمک می کند تا به اهدافتان برسید. در این مطلب علاوه بر بررسی اهمیت مشاوره مالی به بررسی سایر جوانب این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

منظور از مشاوره مالی چیست؟

انجام مشاوره مالی جایگاه ویژه ای نزد افراد موفق دارد. اگر به مسیر موفقیت افراد بزرگ نگاهی بیندازید و زندگی مالی آن را مورد بررسی قرار دهید به خوبی متوجه می شوید که عامل موفقیت آن ها، سرمایه و پول زیاد نبوده، بلکه نوع سرمایه گذاری و انتخاب های درست باعث کامیابی آن ها شده است. قطعا انتخاب های درست جز با مشورت کردن با افراد متخصص امکان پذیر نخواهد بود.

اگر بخواهیم وظایف مشاور مالی را ذکر کنیم باید بگوییم که آن ها ابتدا اهداف و نیازهای شما را بررسی می کنند و سپس متناسب با آن ها، راهکارهایی را ارائه می دهند. قطعا عمل کردن به این راهکارها بر عهده شماست و هیچ کدام از مشاوران مالی شما را اجبار به انجام کاری نخواهند کرد. مشاورین حرفه ای و کاربلد، دغدغه مند هستند و همانند فردی دلسوز در کنار شما و کسب و کارتان خواهند بود. برخی از شرکت ها برای بهره مندی مداوم از خدمات مشاوره مالی ، آن ها را در مجموعه خود استخدام می کنند. اما برخی دیگر از کسب و کارها از خدمات مشاور مالی رایگان ، تلفنی و آنلاین استفاده می کنند. انتخاب روش مشاوره، ارتباط مستقیمی با نیاز شما دارد. برخی از وظایف مشاور مالی:

  • مشاوره مدیریت مالی و ارائه راهکار در زمینه مسائل حسابداری مالی ، حسابداری مدیریت، بودجه بندی، مالیات، سیستمهای مالی.
  • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و گزارش معاملات فصلی و تنظیم گزارش خرید و فروش فصلی
  • مشاوره، ارائه، نصب و راه اندازی سیستم مکانیزه های مالی، انبار، حقوق و دستمزد شرکتها و موسسات
  • اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع مغایرت حسابها با سایر شرکتها و اشخاص و همچنین بررسی و تهیه گزارشهای لازم جهت رفع اختلاف مالی بین شرکاء

خدمات مشاوره مالی

در حال حاضر شرکت هایی که خدمات حسابداری ارائه می کنند در زمینه های مختلف به کسب و کارها کمک می کنند تا بتوانند در این شرایط اقتصادی، گلیم خود را از آب بیرون بکشند. یکی از این شرکت ها، نامدار گروپ است که در حیطه مشاوره های مالی، انجام امور حسابداری، خدمات مالی و مالیاتی و … فعالیت می کند و تاکنون سازمان های متعددی از خدمات این مجموعه بهره مند شده اند.

چه زمانی به مشاور مالی نیاز دارید؟

هنگامی که شما به مشاور مالی نیازمند هستید در یکی از این دو حالت قرار دارید: ۱- مشاوره های مالی برای کسب و کار ۲- مشاوره های مالی برای شخص خودتان ! توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از خدمات مشاور مالی را دارید باید به تمام توصیه های او عمل کنید. چه بسیار کسب و کارها یا اشخاصی بوده اند که با بی توجهی به توصیه های مشاور، بخش اعظمی از سرمایه و منابع خود را از دست داده اند.

شاید در ابتدای کار، مشاوره های شما صرفا در زمینه سرمایه گذاری و پس انداز باشد. اما به مرور زمان نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتری خواهد بود و کار اصلی زمانی آغاز می شود که شما شروع به پیشرفت می کنید و در شرایط مالی مساعد قرار می گیرید. بسیاری از افراد بعد از آنکه به ثروت یا موقعیت خاصی رسیدند، با تصمیمات اشتباه آن را از بین می برند. معاملات و سرمایه گذاری های مالی بر مبنای تصمیم گیری های اشتباه و احساسی، موقعیت افراد را به مخاطره می اندازد.

مشاوره مالی توسط افراد متخصص برای پیشبرد اهداف شما

مشاور مالی به چه اطلاعاتی نیاز دارد؟

در مشاوره مالی ، باید اطلاعات اولیه را در اختیار مشاور قرار دهید. او باید میزان درآمد، بدهی، دارایی شرکت را مورد بررسی قرار دهد و بعد از تحلیل اولیه، به نتایج روشن و شفافی برسد. این نتایج کمک می کند تا گام های اولیه محکم برداشته شوند. جالب است بدانید که در پرسش نامه های مالی که در مشاور در اختیار شما قرار می دهد، منابع درآمد در ماه های آتی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

یک مشاور مالی باید ترجیحات شما را در سرمایه گذاری بشناسند. منظور از ترجیحات این است که شما بر اساس میزان ریسک پذیری، تحمل ریسک و … در چه جایگاهی قرار گرفته اید؟ آیا ترجیحات شما انجام سرمایه گذاری های پرریسک است یا خیر؟

مشاوران مالی به چند دسته تقسیم می شوند؟

  •  مشاوران مستقل مالی: مشاوران مالی مستقل افرادی هستند که در تمام شاخه های مالی، مشاوره می دهند و مشاوره آن ها کاملا بی طرفانه است.
  •  مشاوران مالی محدود به تخصص: همان طور که از نام این مشاوران پیداست در یک شاخه خاص تخصص دارند. پیشنهاد ما این است که به سراغ مشاوران مالی مستقل بروید. با بهره‌مندی از مشاوره مالی مستقل می توانید در شاخه های بیشتری مشاوره بگیرید.

مشاوره مالی شخصی چه اهمیتی دارد؟

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که دریافت مشاوره مالی صرفا برای اشخاص حقوقی و شرکت هاست. در حالی که افراد حقیقی و مردم عادی نیز می تواند فراخور شرایط شان از این مشاوره ها بهره مند شوند. در حال حاضر کشور در شرایط اقتصادی پیچیده ای قرار گرفته و اغلب مردم و کسب وکارشان، در وضعیت بحرانی به سر می برند. هنگامی که آمار تورم و تاثیرات آن را در چند سال اخیر مشاهده می کنیم به خوبی متوجه می شویم که اغلب کسب و کارها ورشکسته شده اند و یا در شرایط نامساعد قرار دارند. به همین دلیل بهره مندی از خدمات مشاور مالی توسط افراد عادی نیز الزامی است.

مشاور مالی شخصی

بسیاری از افراد سواد مالی زیادی ندارند و همین امر باعث می شود که سرمایه ناچیز خود را در معاملات پرریسک و پرنوسان وارد کنند و نتیجه ای به جز ضرر عاید آن ها نشود. مشاورین مالی به دلیل دانش بروز، تجربه فراوان و مهارت ویژه در حوزه های مالی و اقتصادی به شما کمک شایانی می کنند و می توانند تصمیمات شما را اصلاح یا نهی کنند. همچنین قادر خواهند بود مسیرهای مالی زیادی را در پیش پای شما قرار دهند و حق انتخاب تان را افزایش دهند.

اهمیت حضور مشاور مالی در شرکت ها

یکی از مواردی که اغلب اشخاص حقیقی و حقوقی با آن سروکار دارند و جزو قوانین جدی در کشور محسوب می شود، مالیات است. قطعا یک مشاور مالی باتجربه، با قوانین مالیاتی و تجارت آشناست و می تواند راهنمایی های لازم را ارائه دهد. قوانینی که در حوزه مالیات وجود دارد از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و دائما دستورالعمل های مختلفی برای آن ارائه می شود. اگر صاحب شرکت یا کسب وکار هستید باید حتما از یک مشاور مالی در کنار خود استفاده کنید.

شرکت ها دو راه برای بهره مندی از خدمات مشاوره مالی دارند:

  1.  استخدام مشاور مالی در مجموعه
  2.  بهره مندی از خدمات مالی از طریق شرکت خدمات حسابداری .

اگر شرکت ها نتوانند از یک مشاور مالی حرفه ای در مجموعه خود استفاده کنند و تمام امور را بر طبق قوانین روز انجام دهند باید به سراغ شرکت های فعال در این زمینه بروند. کسب و کارهایی که نسبت به این موضوع بی توجه هستند در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد از بین رفتن منابع، مشکلات مالیاتی و… می شوند و این احتمال وجود دارد که برای آن ها پرونده مالیاتی در سازمان ایجاد شود.

بهترین روش برای دریافت مشاوره مالی

همان طور که اشاره شد بهترین روش برای دریافت مشاوره مالی، استخدام مشاور در مجموعه یا بهره مندی از خدمات آن از طریق شرکت های خدمات حسابداری می باشد. اما امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، می توانید از مشاوره آنلاین یا تلفنی نیز استفاده کنید. اگر در ابتدای شروع کسب وکار هستید و هنوز مسائل مالی پیچیده ای برای شما ایجاد نشده می توانید به مشاوره آنلاین یا تلفنی بسنده کنید. قطعا اگر گام های اولیه را به درستی بردارید احتمال کمی وجود دارد که در آینده دچار مشکل شوید. اما اگر مدت زمان زیادی از آغاز به کار شما می گذرد و چالش های زیادی در پیش روی شما وجود دارد باید به سراغ مشاوره حضوری بروید. زیرا باید اسناد و مدارک خود را به مشاور مالی ارائه دهید تا او بتوانید راهکارهایی را برای چالش های شما ارائه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *