اموزش امور مالی و سرمایه گذاری نامدار
فهرست مطالب

آموزش امور مالی و سرمایه گذاری

آموزش  امور مالی و سرمایه گذاری برای کسب علم و دانش  در زمینه  اصول و قواعد مالی در مواردی مانند سهام ، بورس ، صندوق های سرمایه گذاری و همچنین داشتن اطلاع کافی و مهم در مورد سرمایه گذاری دارایی های خود در مکان و زمان مناسب که منجر به سود دهی و کاهش ضرر مالی میباشد.

از آن جهت که افراد تمایل به افزایش سرمایه خود دارند پس باید به دنبال راه های متفاوتی جهت سرمایه گذاری و افزایش سود مالی خود باشند و باید راه مناسب و متناسب با سرمایه خود را انتخاب کنند که این موضوع نیازمند داشتن علم و اطلاعات کافی و دانستن راه و روش سرمایه گذاری در هر زمینه میباشد.

 آموزش امور مالی و سرمایه گذاری  روشی برای آموزش سرمایه گذاری و استفاده از پول و سرمایه در مسیری است که افراد را به ایده آل مد نظرشان میرساند و با افزایش و کسب سود کافی ، سرمایه جهت انجام کار و امور دیگر افراد فراهم شود و پول و سرمایه اندک آنان چند برابر شود.

 تعاریف مختلف سرمایه گذاری و امور مالی

سرمایه گذاری یعنی که اشخاص پول و سرمایه خود را در مکانی مانند بانک یا سهام و بورس قرار میدهند و با توجه به فعالیت بانک و بورس و …  سود های حاصل از آنها به سرمایه اشخاص اضافه میشود.

امور مالی در زندگی افراد نقش مهمی دارد زیرا روزانه همه در تلاش برای کسب پول و سرمایه هستند و مثلا  درهر خانواده امور مالی بصورتی انجام میشود که ماهانه سود و سرمایه  خود را محاسبه میکنند و امور مالی دغدغه‌ی مهمی برای همه افراد میباشد.

 در مورد امور مالی همیشه افرادی سودجو به دنبال دریافت سرمایه های دیگران با وعده‌های افزایش درآمد و سود بیشتر هستند اما هدف از این افراد سودجو دریافت سرمایه دیگران و بازنگرداندن آن میباشد پس از آنجا که امور مالی دارای اهمیت فراوانی است ، باید اشخاص اطلاعات کافی را در زمینه امور مالی و روش های سرمایه گذاری را داشته باشند و برای کسب این دانش میتوانند در جلسات و کارگاه های دارای اعتبار و همموضوع با امور مالی و سرمایه گذاری شرکت کنند و در قدم بعدی وارد روش مورد نظر خود جهت سرمایه گذاری شوند.

سرمایه گذاری صرفا با پول انجام نمی پذیرد و با خرید و فروش کالاهای گرانبها مانند طلا و سکه  و یا خرید و فروش ملک و زمین   که موجب افزایش سرمایه و دریافت سود بیشتری در حالت عادی میشود نیز میتوان سرمایه گذاری را انجام داد. افزایش سود در حالتی اتفاق میفتد که کالاهایی که هم اکنون ارزش مالی کمتری دارند در زمان های دیگر با افزایش قیمت مواجه شوند.

در سالهای اخیر ارزش طلا و زمین و خانه بسیار افزایش داشت و افرادی که سرمایه خود را در سالهای قبل صرف خرید این اموال کرده بودند ، با گذشت چند سال و افزایش قیمت اموال خود به سود زیادی رسیدند.

یکی از روش های سرمایه گذاری که بین افراد بیشتر مشهور شد خرید سهام  شرکت‌های مختلف در بازار بورس است که این روش سرمایه گذاری دارای ریسک بالایی است چرا که نیازمند اطلاع کافی از بازار بورس است که در زمان مناسب و سوددهی خرید یا فروش سهام صورت گیرد ، بصورتی که ضرر کمتر و سود بیشتری را همراه داشته باشد و اگر علم کافی در زمینه بورس را داشته باشید، میتوانید به سود های بیشتری نسبت به روش های دیگر برسید.

یکی از روش های متداول و مرسوم سرمایه گذاری برای افرادی که از ریسک کردن فراری هستند، سپرده های بانکی میباشد که باتوجه به اینکه خطر ضرر آن کم میباشد اما در مقابل سود کمتری نیز سهم اشخاص میشود .

فعالیت بانکی و سرمایه گذاری در بانک به صورتی است که افراد پول خود را به بانک میسپارند و به ازای آن ماهانه سودی را دریافت میکنند.­‌

صندوق سرمایه ­گذاری

صندوق های سرمایه گذاری یکی از روش‌های سرمایه ­گذاری میباشد که صندوق های مختلف سرمایه گذاری اموال و دارایی مردم را  در جهت امور مختلف هزینه میکنند و سود حاصل از ان را به اشخاص میدهند و حتی ممکن است گاهی با ضرر مواجه شوند درنتیجه  در هر صندوق سرمایه گذاری، روش کار متفاوت است . مثلا صندوق سرمایه گذاری سهام، اموال در جهت بورس قرار میگیرند  که در صورت آشفته بودن بازار بورس با ضرر مواجه خواهید شد .

بهتر است که انواع صندوق های سرمایه گذاری را در مقالات بعدی گروه مالی مالیاتی نامدار مطالعه کنید و بهترین روش را با توجه به ارزش خالص دارایی برای خود را انتخاب کنید.

ارزش خالص دارایی (NAV)

در سایت هر کدام از صندوق های مختلف سرمایه گذاری ارزش خالص دارایی به سه شکل در هر روز اعلام میشود که اشخاص را از اوضاع ان سرمایه گذاری مطلع میکنند.

ارزش خالص دارایی صدور:

میزان پولی که  جهت خرید واحد های سرمایه گذاری در صندوق را بر اساس صادر و یا باطل شدن هزینه باید کرد.  

ارزش خالص دارایی ابطال:

میزان پولی که  جهت انصراف از خرید واحد های سرمایه گذاری در صندوق را بر اساس صادر و یا باطل شدن هزینه باید کرد.  

ارزش خالص دارایی آماری:

در صورتی که تعداد تقاضا برای خرید واحد سرمایه گذاری در صندوقی افزایش یابد ، میدران صندوق میتوانند قیمت هارا تعدیل کنند که این قیمت ، ارزش خالص دارایی در حالت آماری میباشد.

برای مقایسه صندوق های سرمایه گذاری، عوامل مختلفی را باید مد نظر داشت که یکی ازاین موارد همان ارزش خالص دارایی جهت صدور میباشد که باید بر اساس پول و سرمایه خودتان سنجیده شود و سپس در صورت متناسب بودن با سرمایه شما، سرمایه گذاری در صندوق متناسب با سرمایه‌تان را انتخاب نمایید. گروه مالی مالیاتی نامدار شما را با انواع صندوق های سرمایه گذاری آشنا خواهد کرد که میتوانید به سایت و مقالات مرتبط موجود در سایت مراجعه بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *