ارسال لیست مالیات حقوق
فهرست مطالب

ارسال لیست مالیات حقوق

ارسال لیست مالیات حقوق بر عهده کارفرما می باشد. او موظف است اطلاعات مربوط به حقوق خود و کارمندان را به سازمان امور مالیاتی ارسال کند و برای انجام این کار، یک موعد مقرر تعیین شده است. اگر ارسال لیست مالیات حقوق در این تاریخ انجام نشود کارفرما مشمول جریمه های مربوطه خواهد شد. در این مطلب به آموزش انجام این کار خواهیم پرداخت.

صفر تا صد ارسال لیست مالیات حقوق

 

صفر تا صد ارسال لیست مالیات حقوق

در حال حاضر ارسال لیست مالیات حقوق آنلاین انجام می شود و بدین منظور سامانه ای طراحی شده که باعث دسترسی بهتر و بیشتر افراد شده است. قبل از آنکه به آموزش ارسال لیست مالیات حقوق بپردازیم باید بگوییم که بر اساس ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیم، تمام کارفرمایان که به عنوان پرداخت کنندگان حقوق به کارمندان شناخته می شوند موظف هستند مالیات متعلقه را محاسبه و از حقوق کسر کنند. آن ها باید تا انتهای ماه بعد علاوه بر تسلیم فهرست، نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند و مبلغ مالیات را به حساب سازمان واریز نمایند. 

سامانه پرداخت مالیات حقوق

در سال های اخیر سامانه های مختلفی به منظور تسهیل در انجام امور بیمه ای و مالیاتی طراحی شده که قطعا هدف از راه اندازی آن ها، تسریع در انجام امور مذکور بوده است. بدون شک جلب رضایت مودیان مالیاتی باعث می شود که به مرور زمان شاهد کاهش هزینه ها، ایجاد شفافیت در امور، صرفه جویی در زمان و … باشیم. در سامانه پرداخت مالیات حقوق باید تمام جزئیات مربوط به پرداخت کننده و دریافت کننده حقوق درج شود. علاوه بر آن ذکر میزان حقوق و مالیات متعلقه آن نیز ضروری است. ارسال لیست مالیات حقوق در قالب فایل الکترونیکی انجام می شود. بهترین سامانه پرداخت مالیات حقوق به آدرس salary.tax.gov.ir در دسترس مودیان قرار دارد.

معمولا فایل الکترونیکی با وارد کردن اطلاعات موردنیاز در نرم افزارهایی که از سوی سازمان امور مالیاتی ارائه شده ایجاد می شود. البته این کار توسط نرم افزارهای حسابداری نیز ممکن است. اما باید توجه داشته باشید که نرم افزار موردنظر باید این قابلیت را داشته باشد. جالب است بدانید که اغلب افراد تصور می کنند که تنها کارآیی نرم افزارهای مالی صرفا انجام امور حسابداری است. در حالی که یک نرم افزار مالی می تواند قابلیت های گسترده ای داشته باشد. افرادی که قصد دارند با نرم افزارهای مالی کار کنند باید حتما با مفاهیم اولیه حسابداری آشنا باشند. در غیر این صورت نمی توانند عملکرد مطلوبی از خود نشان دهند.

انواع خدمات حسابداری توسط تیم متخصص

ورود به سامانه مالیات حقوق

  • ابتدا باید وارد سامانه http://salary.tax.gov.ir شوید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.
  • در صفحه ای که باز می شود از منوی بالا گزینه ” فهرست حقوق” و سپس ” فهرست حقوق جدید” را انتخاب کنید.
  • فیلدهایی که مربوط به سال، ماه، نام لیست، حوزه حقوق، نوع لیست و … می باشد را تکمیل کنید و سپس نحوه ثبت لیست بارگذاری را انتخاب کنید. فرمتی که برای لیست معرفی می شود به این معناست که باید فایل الکترونیکی شما در همین فرمت باشد تا امکان بارگذاری آن فراهم شود.
  • اگر حجم فایل شما زیاد است باید دو فایل را در یک فایل ZIP قرار داده تا ارسال آن میسر شود.
  • فایل الکترونیکی که از طریق نرم افزار حسابداری دریافت کرده اید را در سایت بارگذاری کنید و رد کردن مالیات را انجام دهید. در هنگام ارسال ۴ گزینه به شما نمایش داده می شود که شامل : بدون ارسال فایل، ارسال فایل متنی TXT ، ارسال فایل فشرده ZIP ، کپی از ماه قبل می باشد. اگر فایل شما به صورت ZIP است باید گزینه مربوطه را انتخاب کرده و سپس ارسال را انجام دهید.

نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که امروزه تمام نرم افزارهای حسابداری می توانند فایل الکترونیکی برای ارسال لیست مالیات حقوق را ایجاد کنند. اما اگر به هر دلیلی نرم افزار شما این قابلیت را ندارد می توانید از همین وب سایت برای تبدیل فایل استفاده کنید. البته نرم افزاری که در این سایت وجود دارد باید دانلود و نصب شود.

سامانه پرداخت مالیات حقوق

 

نکات مهم سامانه ارسال لیست مالیات حقوق

  • معمولا نام حوزه مالیاتی به طور پیش فرض در سامانه وجود دارد و تنها لازم است که شما آن را انتخاب کنید.
  • در فیلد ” نوع لیست ” سه گزینه به شما نمایش داده می شود که شامل: اصلی، الحاقی و اصلاحی است. همان طور که پیداست برای ارسال لیست مالیات حقوق باید گزینه اصلی را انتخاب کنید. اما اگر بعد از ارسال متوجه شدید که به طور مثال نام یکی از پرسنل از قلم افتاده باید این بار گزینه الحاقی را انتخاب کنید و صرفا اطلاعات شخص حذف شده را وارد کرده و آن را بارگذاری کنید. همچنین اگر بعد از ارسال لیست متوجه شدید که لیست به طور کلی اشتباه بوده است باید از گزینه اصلاحی در هنگام ارسال لیست صحیح استفاده کنید.
  • بعد از کلیک بر روی دکمه ” ثبت لیست ” به زمانی نه چندان طولانی برای ثبت اطلاعات لیست مالیات حقوق کارکنان بر روی سایت نیاز است. می توانید از سایت خارج شده و بعد از مدت کوتاهی به آن برگردید و از بخش فهرست فایل ها بر روی فهرست لیست ها کلیک کنید.
  • بعد از کلیک بر روی فهرست لیست ها باید گزینه عملیات و خلاصه لیست را انتخاب کنید و در صورتی که هیچ ایراد و خطایی وجود نداشت اقدام به تایید نهایی آن کنید. اما اگر خطایی وجود داشته باشد باید آن را مرتفع کرده و سپس تایید نهایی را انجام دهید.
ارسال لیست مالیات حقوق

 

اشتباه در ارسال فهرست مالیات حقوق

اگر در انجام فرآیند دچار اشتباه شدید باید به طور مجدد وارد سامانه شوید و از بالای صفحه گزینه فهرست حقوق و فهرست حقوق جدید را انتخاب کنید و از بخش نام لیست اصلی، اقدام به تغییر ماهی کنید که در آن دچار اشتباه شده اید. با انجام این کار می توانید اصلاحات موردنظر را اعمال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *