انواع ثبت حسابداری
فهرست مطالب

انواع ثبت حسابداری

کسب و کارها به کمک انواع ثبت حسابداری می توانند پیگیری امور مالی را از منابع داده ای مختلف انجام دهند و عوامل مالی گوناگون را بسنجند. اهمیت ثبت سند حسابداری از این جهت است که امکان پیگیری خرید تجهیزات جدید، هزینه خدمات، حقوق و دستمزد، فروش و … وجود دارد و در نهایت حسابداران می توانند در زمان تهیه صورت های مالی، پرداخت های مالیاتی و پیش بینی هزینه های عملیاتی از ثبت رویدادهای مالی استفاده کنند.

چرا ثبت اسناد حسابداری مهم است؟

قبل از آنکه انواع ثبت حسابداری را مورد بررسی قرار دهیم و به اصول آن اشاره کنیم باید بگوییم که اهمیت ثبت اسناد حسابداری چیست و چه نقشی در خدمات مالی و حسابداری دارد ؟ هنگامی که یک کسب و کار رویدادهای مالی را ثبت می کند از مزایایی همچون پیگیری هزینه ها، پیش بینی درآمدها، برنامه ریزی برای ارتقا و بهبود آمادگی مالیاتی بهره مند می شود که هر کدام از این موارد نقش مهمی در موفقیت آینده سازمان دارد:

  • پیگیری هزینه ها: هنگامی که اسناد حسابداری را ثبت می کنیم قادر خواهیم بود که هزینه های شرکت را پیگیری و جریان نقدی را اندازه گیری کنیم. در این شرایط می توانیم بخش هایی از شرکت که ممکن است هزینه زیادی داشته باشند را شناسایی کرده و اقدام به بهبود آن کنیم.
  • پیش بینی درآمد: با انواع ثبت حسابداری می توانیم سود بالقوه شرکت را در طول ۱ ماه، ۳ ماه و یا سالیانه تخمین بزنیم. زیرا با ثبت اسناد حسابداری، سابقه ای تشکیل می شود که مرجعی مناسب برای تخمین اطلاعات در آینده است.
  • برنامه ریزی برای ارتقای کسب و کار: مدیرانی که قصد دارند کسب و کار را ارتقا دهند می توانند به اسناد ثبت شده مراجعه کنند و میزان بودجه فعلی خود را با هزینه های بالقوه مقایسه کنند. در این حالت است که می توانند تصمیمات بهتری اخذ کنند.
  • بهبود آمادگی مالیاتی: اگر ثبت اسناد حسابداری به درستی و با دقت زیاد انجام شود شرکت ها می توانند پرداخت های غیرضروری مالیات را به حداقل برسانند. البته محاسبه دقیق مالیات یک امر تخصصی است که می تواند بیرون از شرکت انجام شود و یکی از مهم ترین خدمات حسابداری به شمار می رود. برون سپاری این کار به شرکت خدمات حسابداری محول خواهد شد.

انواع خدمات حسابداری توسط تیم متخصص

هدف از ثبت حسابداری چیست؟

ثبت رویدادهای مالی کمک می کند تا اسناد حسابداری به طور منظم و مرتب نگهداری شوند. زیرا اگر این کار را انجام ندهیم به مرور زمان اسناد دچار بی نظمی و حتی فراموشی می شوند که بسیار ناخوشایند است. از دیگر اهداف ثبت اسناد حسابداری می توان به وجود مدارک معتبر در واحد مالی شرکت اشاره کرد.

انواع ثبت اسناد حسابداری

این مدارک در زمان های مختلف قابل استناد هستند و می توانند از ضررهای احتمالی در آینده جلوگیری کنند. توجه داشته باشید که نسخه کاغذی اسناد باید در بخش بایگانی شرکت نگهداری شوند و افرادی که مسئول انجام این کار هستند باید با اصول بایگانی اسناد حسابداری آشنا باشند. به طور کلی بایگانی به سه روش انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • بایگانی جاری: در این نوع بایگانی، اقدام به حفظ و نگهداری اسناد فعلی می کنیم که به طور دائم موردنیاز هستند و باید دسترسی به آن ها وجود داشته باشد.
  • بایگانی نیمه جاری: در این بایگانی اسنادی حفظ و نگهداری می شوند که بر حسب نیاز به آن ها مراجعه می کنیم و مراجعه ما دائمی نیست.
  • بایگانی راکد: این بایگانی مخصوص اسنادی است که کارایی خود را از دست داده اند و معمولا در آینده هم مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. اما بر اساس قانون باید تا مدت معینی در شرکت نگهداری شوند.

معرفی انواع ثبت حسابداری

ثبت رهن و اجاره

نخستین ثبتی که قصد داریم آن را معرفی کنیم ثبت رهن و اجاره در حسابداری می باشد. در این ثبت حساب های زیر بدهکار یا بستانکار می شوند.

  • حساب های بدهکار: حساب های دریافتنی، سپرده ها و ودیعه ها، ودیعه اجاره
  • حساب های بستانکار: موجودی نقد – بانک

اساس اطلاعات فوق می توان به این نتیجه رسید که ثبت رهن و اجاره به شرح زیر می باشد:

ودیعه اجاره *
بانک *

توجه داشته باشید که برای هزینه اجاره باید مالیات آن را کسر کنیم. اما ثبت حسابداری آن به حقیقی یا حقوقی بودن موجر بستگی دارد. برای انجام این ثبت باید حساب های هزینه عملیاتی – هزینه اجاره را بدهکار کنیم و حساب های بستانکاران- حساب های پرداختنی- مالیات تکلیفی اجاره و موجود نقد – بانک را بستانکار کنیم. این ثبت به شرح زیر می باشد :

هزینه اجاره *

سایر حساب های پرداختنی *

بانک *

ثبت چک در حسابداری

نحوه ثبت چک در حسابداری به موارد مختلفی از جمله نقد شدن یا نشدن چک، خواباندن چک در حساب و … بستگی دارد که در ادامه با هر کدام از انواع ثبت حسابداری آن ها آشنا می شویم.

ثبت اسناد چک حسابداری

دریافت چک در ازای فروش کالا یا خدمات

حساب‌ها و اسناد دریافتنی *
حساب‌ها و اسناد دریافتنی *

ثبت نقد کردن چک دریافتنی

موجودی نقد و بانک *
حساب‌ها و اسناد دریافتنی *

نقد کردن چک و دریافت وجه آن

موجودی نقد و بانک *
حساب‌ها و اسناد دریافتنی *

خواباندن چک دریافتنی به حساب بانکی

حسابها و اسناد دریافتنی *
حسابها و اسناد دریافتنی *

ثبت وصول چک دریافتنی

موجودی نقد و بانک *
حسابها و اسناد دریافتنی *

برگشت چک دریافتنی و عدم وصول

اسناد دریافتنی نزد صندوق *
اسناد در جریان وصول نزد بانک *
حساب‌ها و اسناد دریافتنی *
حساب‌ها و اسناد دریافتنی *

واگذاری چک دریافتنی به دیگران

حساب‌ها و اسناد پرداختنی تجاری *
حساب‌ها و اسناد دریافتنی *

خرید دارایی های ثابت

دارایی های ثابت مشهود – اثاثیه *
موجودی نقد- بانک *

ثبت استهلاک دارایی های ثابت

هزینه استهلاک *
استهلاک انباشته تجهیزات *

ثبت وام بانکی

بانک *
وام و تسهیلات *

انواع ثبت حسابداری

قطعا انواع ثبت حسابداری بسیار متنوع هستند و ما برای تمام هزینه ها و درآمدهای ناشی از فعالیت های مالی، یک ثبت حسابداری مجزا داریم. در این مطالب تلاش کردیم تا متداول ترین ثبت ها معرفی کرده و به نحوه ثبت آن ها اشاره کنیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *