لیست خدمات حسابداری
فهرست مطالب

معرفی و بررسی لیست خدمات حسابداری

در لیست خدمات حسابداری به مواردی از جمله خدمات مالیاتی، مشاوره مالیاتی، انجام امور حسابداری، تحریر دفاتر قانونی و … اشاره خواهیم کرد. کسب و کارهایی که مشمول پرداخت مالیات هستند باید تمام رویدادهای مالی را با دقت و شفافیت به ثبت برسانند. از آنجایی که برخی از آن ها دارای دانش حسابداری نیستند باید از خدمات حسابداری استفاده کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مطلب را به لیست خدمات حسابداری و تعریف هر کدام اختصاص دهیم.

حسابداری چیست ؟

قبل از آشنایی با لیست خدمات حسابداری باید به تعریفی از این مفهوم بپردازیم. به زبان ساده می توان گفت که حسابداری یعنی ثبت تمام رویدادهای مالی مربوط به یک تجارت ! حیطه فعالیت شما مهم نیست. بلکه مهم این است که اگر مشمول پرداخت مالیات به اداره دارایی هستید باید امور حسابداری را به نحو احسن انجام دهید. از مهم ترین مواردی که در لیست خدمات حسابداری وجود دارد می توان به تهیه و تنظیم صورت های مالی، امور مالیاتی، گزارش های تحلیلی، مشاوره و … اشاره کرد.

لیست کامل خدمات حسابداری

در سال های گذشته تمام کسب و کارهایی که مشمول پرداخت مالیات بودند باید از حسابداران خبره در مجموعه خود استفاده می کردند تا پروسه حسابداری را برای آن ها انجام دهند. اما امروزه اغلب کسب وکارها به سراغ شرکت خدمات حسابداری می روند و از خدمات مالی و حسابداری آن ها بهره می گیرند. این شرکت ها از تیمی متخصص و مجرب برخوردارند که با آخرین قوانین و بخشنامه های مالیاتی آشنا هستند. انجام خدمات بدون کوچک ترین خطا و اشتباه انجام می شود و فعالیت آن ها کاملا رسمی و قانونی است.

آشنایی با لیست خدمات حسابداری

خدمات مربوط به مالیات

خدماتی که مربوط به بخش مالیات می شوند شامل چندین بخش مختلف است. به طور مثال این شرکت ها قادرند کسب و کارها را راهنمایی کنند و روش های بهره مندی از معافیت مالیاتی را برای آن ها توضیح دهند. همچنین آن ها می توانند تهیه و تنظیم صورت معاملات فصلی را به طور دقیق و بر اساس آخرین بخشنامه های مالیاتی انجام دهند. تنظیم اظهارنامه عملکرد، اظهارنامه مالیاتی، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیز از دیگر خدمات مالی و مالیاتی به شمار می روند. علاوه بر خدمات مذکور می توان گفت که اگر یک شرکت دارای پرونده مالیاتی است و نیاز به تنظیم لایحه دفاعی، پیگیری پرونده و … دارد می تواند از خدمات مالیاتی کمک بگیرد.

انجام کلیه خدمات حسابداری و مالیاتی توسط تیم متخصص

توجه داشته باشید که رسیدگی به امور مالیاتی جزو کارهای بسیار حساس طبقه بندی می شود. پس بهتر است که شرکت های متخصص و مجرب را انتخاب کنید. خوشبختانه شرکت نامدار گروپ یکی از باسابقه ترین شرکت های حسابداری در ایران، قادر است تمام امور مالیاتی کسب و کار شما را بر عهده بگیرد تا از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود.

مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی جایگاه ویژه ای در لیست خدمات حسابداری دارد. اغلب کسب و کارهایی که دچار مشکلات مالیاتی و جریمه های سنگین می شوند به دلیل عدم آگاهی از آخرین قوانین و بخشنامه هاست. شرکت خدمات حسابداری به این کسب و کارها کمک می کند تا بهترین مدل فروش با کمترین میزان آسیب پذیری مالیاتی را داشته باشند. همچنین نظارت و بررسی دقیق بر ثبت رویدادهای مالی در دفاتر قانونی، تنظیم فرمت فاکتورها، نحوه گردش وجوه نقد در سازمان، پیش حسابرسی بیمه و … در حیطه مشاوره مالیاتی قرار می گیرد.

لیست خدمات حسابداری و مالیاتی

اگر یک کسب وکار از خدمات حسابداری بهره نمی برد و به مرور زمان برای او مشکلات مالیاتی ایجاد شده نیز می تواند به سراغ شرکت های خدمات حسابداری برود و از کارشناسان مجموعه بخواهد که پیگیری پرونده مالیاتی را بر عهده بگیرند. اگر مطالب قبلی وب سایت ما را در خصوص ” لیست قیمت خدماتی مالی و حسابداری ” مطالعه کرده باشید به خوبی می دانید که هر کدام از خدمات مالی، بر اساس معیارهای مختلف قیمت گذاری می شوند.

ثبت اسناد حسابداری و تحریر دفاتر

اغلب کسب و کارها مشمول پرداخت مالیات هستند. آن ها موظف اند در طول دوره مالی، تمام رویدادهای خود را در دفاتر قانونی از جمله دفتر روزنامه و دفتر کل ثبت کنند. ثبت اسناد باید بر اساس تاریخ وقوع آن ها انجام شود. اگر به هر دلیلی امکان تحریر دفاتر قانونی را ندارید می توانید از شرکت خدمات حسابداری کمک بگیرید.

تنظیم صورت های مالی، اظهارنامه های مالیاتی و … بر اساس دفاتر قانونی انجام می شود. اگر در این مرحله خطایی رخ دهد آینده مالی کسب و کار را با چالش های زیادی مواجه خواهد کرد و کوچک ترین اشتباه، باعث اعمال مالیات های سنگین از سوی سازمان امور مالیاتی خواهد شد.

تهیه و تنظیم گزارش های فصلی

تمام کسب و کارها باید هر سه ماه یکبار ( هر فصل ) گزارش معاملات فصلی خود را تهیه کنند. در این صورت مالی تمام درآمدها و هزینه ها، خرید و فروش ذکر می شود. تهیه و تنظیم آن نیاز به مهارت و تجربه دارد که پیشنهاد می کنیم آن را به شرکت های متخصص بسپارید. در لیست خدمات حسابداری صورت های مالی دیگری نیز وجود دارد که توسط شرکت ها تهیه می شوند. صورت مالی سود و زیان، ترازنامه، تنظیم اظهارنامه های مالیاتی و … در این لیست قرار می گیرند.

لیست خدمات حسابداری

خدمات حسابداری مکانیزه

در سال های بسیار دور که انجام امور حسابداری به طور دستی صورت می گرفت خطا و اشتباهات زیادی رخ می داد. اما امروزه تمام امور حسابداری به طور مکانیزه و توسط نرم افزارهای مربوطه انجام می شود. از مهم ترین مزایای حسابداری مکانیزه می توان به صدور دقیق فاکتور خرید و فروش، ثبت سند به همراه بازبینی، رفع خطاهای احتمالی و … اشاره کرد.

در انتهای دوره مالی نیز می توان تمام گزارش ها و صورت حساب های مالی را از طریق نرم افزار بدست آورد. علاوه بر آن حسابداری حقوق و دستمزد به طور مکانیزه کمک می کند تا میزان دستمزد کارکنان بر اساس شیفت کاری، اضافه کاری، بیمه تامین اجتماعی و … دقیقا محاسبه شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *