معرفی نرم افزارهای حسابداری
فهرست مطالب

معرفی نرم افزار های مختلف حسابداری(قسمت دوم)

همانطور که میدانید نرم افزار های متعددی در زمینه حسابداری وجود دارد که هر کدام به فراخور ویژگی هایی که دارند به شکلی مورد استفاده کاربران قرار میگیرند و کاربران با توجه به کسب و کار خود و مزیت هایی که مد نظر دارند میتوانند یکی از این نرم افزار را انتخاب کنند و مورد استفاده قرار دهند.

در این مقاله به بررسی تعداد دیگری  از نرم افزار حسابداری از جمله  نرم افزار های حسابداری  تدبیر ، محک ، شایگان سیستم، قیاس و رافع  میپردازیم  و مطالبی  را در مورد نکات مثبت و منفی این نرم افزار هارا ارائه میدهیم تا در انتخاب نرم افزار متناسب شغل خود براحتی بتوانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

نرم افزار حسابداری تدبیر

نرم افزار حسابداری تدبیر دارای سوابق زیادی است که از گذشته تا کنون مورد استفاده شرکت های بزرگ و جهت انجام امور بسیاری از شرکت و سازمان ها قرار گرفته است ونرم افزار تدبیر دارای برنامه های دیگری نیز هستند که جهت عدم بروز مشکل میتوان از برنامه های مختلف تدبیر استفاده کرد که موجب کاهش اختلال و عدم هماهنگی بین برنامه ها و نرم افزار ها میشود .

یکی از مزیت های این نرم افزار پشتیبانی بدون محدودیت آن است که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

یکی از مشکلات نرم افزار تدبیر که میتوان به آن اشاره کرد این است که با وجود گذشت زمان بسیاری از ساخت و طراحی این نرم افزار حسابداری اما هنوز مشکلات قدیمی وجود دارد که در نسخه های جدید بروزرسانی نشده است و این موضوع سبب شده است که برای استفاده در کسب و کار های کوچک قابلیت چندان مطلوبی نداشته باشد و همچنین دارای  نواقصی در Code Page نرم افزار است که موجب ایجاد مشکلات در ورود اطلاعات در نرم افزار و همچنین مشکلات  در خروجی گرفتن از اطلاعات میباشد.

نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک نیز در بین کاربران معروف است و این نرم افزار هم در جهت انجام امور در کسب و کار های کوچک و نیز کسب و کار های عمده و بزرگ است اما دارای سه نسخه نرم افزار حسابداری  در قیمت های مختلف جهت امور فروشگاهی ، شرکتی و تولیدی است.

هر کسب و کار متناسب با کار خود میتواند نسخه ی مرتبط با خود را دریافت کند که امکانات هر نرم افزار مرتبط با کسب و کار و نسخه دریافتی میباشد.

از مزیت های خوب نرم افزار حسابداری محک میتوان به سطح قیمتی متفاوت و ارزان آن اشاره کرد که هر کاربر با توجه به موارد مورد نیاز کسب و کار خود هزینه میکند و امکانات اضافی که مورد نیاز اون نیست دریافت نمیکند وهزینه  گزاف نمیپردازد.

متناسب بودن نسخه ها و امکانات مختلف این نرم افزار با صنف های مختلف باعث محبوبیت آن و برتری آن جهت استفاده در مشاغل مختلف شده است.

نرم افزار حسابداری محک نیز مانند بقیه نرم افزار ها دارای مشکلاتی است که مرسوم ترین آن پشتیبانی محدود و ناکارآمد آن است. گزارش دهی در آن دارای پیچیدگی هایی است و همچنین در صورت افزایش اسناد مشکلاتی در برنامه ایجاد میشود که از محبوبیت این برنامه میکاهد.

نرم افزار حسابداری شایگان سیستم

نرم افزار حسابداری شایگان سیستم دارای قدمت سی ساله است و میتوان گفت گزینه خوبی جهت استفاده در کسب و ‌کار های کوچک و فروشگاهی و متوسط است و گزینه خوبی برای کسب و کارهای بزرگتر نمیباشد. نرم افزار حسابداری شایگان سیستم تحت عنوان حسابگر عرضه میشود.

از مزیت های نرم افزار شایگان سیستم گزارش گیری های متععد و مختلف است که قابل استفاده در امور مختلف میباشد و در سطوح مختلف قابل عرضه میباشد.

از ویژگی های منفی آن هزینه های  زیاد آن جهت خرید و نصب و پشتیبانی و هزینه های زیاد دیگر جهت افزودن کاربر جدید میباشد‌.

نرم افزار حسابداری قیاس

نرم افزار حسابداری قیاس که ساخته شرکت راهکار نوین سیاق است نیز قابل استفاده جهت کارهای کوچک و متوسط است و این برنامه نیز برای استفاده در کسب و کار های بزرگ پیشنهاد نمیشود.

 دارای سطوح مختلف و امکانات مختلف در مشاغل مختلفی است که محبوبیت آن  داشتن ظاهری مطلوب و همچنین بروز بودن آن است.

از مزیت نرم افزار قیاس اینست که نیاز به نصب سرور ندارد درنتیجه  در  بسیاری هزینه ها صرفه جویی میشود، همچنین در هر مکان بدون محدودیت مکانی میتوان از نرم افزار استفاده کرد و در امور خدماتی و تولیدی ، مالی و بازرگانی  و جامع نیز دارای نسخه های مختلفی است.درمورد قفل سخت افزار نیز محدودیتی ندارد و جزء محاسن این برنامه حسوب میشود.

نکات منفی نرم افزار قیاس اینست که با وجود اینکه این برنامه با اتصال به اینترنت روند خود را انجام میدهد پس در صورت بروز مشکل در اینترنت با مشکلاتی مواجه خواهید شد

نرم افزار حسابداری رافع

نرم افزار رافع  در سه نسخه جهت انجام امور حسابداری و مالی کسب و کار های کوچک و متوسط و بزرگ قابل استفاده است و با توجه به هر کسب  و کار میتوان نسخه مورد نیاز را تهیه کرد.

مزیت نرم افزار حسابداری رافع اینست که برای مشاغل و کسب و کار های مختلف قابل عرضه و استفاده است و محدود به کسب و کار های کوچک و متوسط نیست و میتوان در شرکت های بزرگ نیز از این نرم افزار استفاده کرد .

از جنبه های منفی  نرم افزار حسابداری رافع ، نداشتن تنوع در گزارش ها است و همچنین در صورت بروز مشکل در برنامه باید نسخه به نسخه برنامه را بروز کنید و این موجب رنجش بعضی از کاربران شده است.

جهت مشاوره بیشتر و انجام امور بازاریابی حسابداری، امور مالی و مالیاتی و … میتوانید با گروه مالی مالیاتی نامدار در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *