گروه حسابداری نامدار
فهرست مطالب

نرم افزار حسابداری متناسب با کسب و کار شما کدام است؟

گروه مالی مالیاتی نامدار در مقالات قبلی خود به بررسی نرم افزار های مختلف و معروف حسابداری پرداخت ونکات مثبت و منفی نرم افزار های  پرکاربرد متفاوتی از جمله نرم افزار حسابداری ( هلو، پارسیان ، آرین سیستم ، پارمیس ، سپیدار، تدبیر ، محک ، شایگان سیستم، قیاس و رافع) را بیان کرد.

در این مقاله به  بررسی چند نرم افزارحسابداری پر کاربرد و معروف دیگر با نام های (کاوش فردا، پیوست، فرداد، آنلاین ابرستان ) میپردازیم که هدف  گروه مالی مالیاتی نامدار از ارائه این توضیحات ، کمک به کاربرانی است که به دنبال استفاده از نرم افزار حسابداری در کسب و کار خود هستند و با ذکر نکات مثبت و منفی هر نرم افزار حسابداری به شما جهت انتخاب بهترین نرم افزار کمک خواهد کرد.

نرم افزار حسابداری کاوش فردا

نرم افزار حسابداری کاوش فردا برای استفاده در کسب و کار های کوچک و متوسط کارآمد است و دارای نرم افزار های مختلف و امکانات متفاوت است اما  برای استفاده در کسب و کار های بزرگتر چندان قابل محبوبیت نیست.

نرم افزار کاوش فردا بیشتر مورد استفاده در امورات شرکتی است و مورد اقبال شرکت های زیادی مخصوصا شرکت های ساختمانی  قرار گرفته است.

یکی از نسخه های معروف آن مربوط به شرکت های آسانسور است.

از نکات مثبت و مزیت نرم افزار حسابداری کاوش فردا میتوان به به این موضوع اشاره کرد که این نرم افزار هم مانند برخی نرم افزار های دیگر دارای نسخه های ویژه برای صنف های مختلف است و قابل استفاده در صنف های فروشگاهی و شرکتی است.

 نرم افزار حسابداری کاوش فردا که ساخت شرکت کاوش افزار فردا میباشد دارای جنبه ای  منفی است که سبب شده بسیاری کاربران به جهت این موضوع از نرم افزار کاوش فردا استفاده نکنند و نکته منفی نرم افزار ، هزینه بالای پشتیبانی نرم افزار است.

نرم افزار حسابداری پیوست

نرم افزار حسابداری پیوست جهت استفاده در شرکت و سازمان های بزرگ قابل استفاده است و برای استفاده در کسب و کار های کوچک گزینه خوبی نیست زیرا دارای پیچیدگی های میباشد که متناسب با کسب و کار های بزرگتر است  و این پیچیدگی ها مانع سرعت بخشی و کیفیت خوب کسب و کار های کوچک میشود و همچنین دارای نسخه فروشگاهی نمیباشد که   این موضوع ها را میتوان جزء جنبه منفی نرم افزار حسابداری پیوست دانست.

مزیت این برنامه اینست که میتوان براحتی آن را نصب کنید و همچنین حساب های شرکت را میتوان بر اساس امکانات  مورد نیاز شرکت، کدینگ و شخصی سازی نمایید.

نرم افزار حسابداری فرداد

نرم افزار حسابداری فرداد  میتواند گزینه خوبی  جهت استفاده در کسب و کار های کوچک و متوسط باشد زیرا امکانات و طراحی آن بر اساس حسابداری کسب و کار های کوچک انجام شده است و نسخه فروشگاهی ندارد .

نرم افزار حسابداری فرداد بر اساس نرم افزار آرین سیستم طراحی شده که  تازه به بازار عرضه شده است  و حدودا چهار سال از ارائه نرم افزار حسابداری فرداد میگذرد.

مزیت نرم افزارحسابداری  فرداد  دارا بودن  نسخه های متفاوتی در امور تولیدی و خدماتی، پیمانکاری و بازرگانی میباشد که آموزش و نصب این نرم افزار رایگان صورت میگیرد که از این جهت مورد استقبال کاربران قرار میگیرد.

نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان

نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان به صورتی عمل میکند که فاکتور ها را به صورت آنلاین پرداخت میکند و این نرم افزار متناسب با کسب و کار های کوچک و متوسط است .

نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان نیاز به نصب ندارد و براحتی قابل استفاده برای کاربرانی است که حتی شناخت و تجربه  کافی در مورد نرم افرار حسابداری ندارند.

نرم افزارهای حسابداری مختلف دیگری نیز در بازار وجود دارند که قابل استفاده جهت امور حسابداری هستند که از جمله آنها میتوان نرم افزارهای حسابداری ( نرم افزار حسابداری و مدیریت کسب و کار حساب فا ، نرم افزار حسابداری مالی ملک ، حسابداری چند سطحی افرا ، تکسان سیستم ، اصناف ، رایگان فکر ، نرم افزار جامع حسابداری سود آور ، حسابداری ابری و تحت وب نیکراد، مدیریت کسب و کار قطره ، حسابداری ابری آمارسین ،حساب یار نوین پرداز ، مالیران و …) را نام برد.

چه نرم افزار حسابداری متناسب با کسب و کار شماست؟

با وجود تعداد بسیار زیاد نرم افزار های حسابداری ، انتخاب بهترین نرم افزار کمی سخت میشود که با در نظر گرفتی یکسری نکات میتوانیم نرم افزار متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنیم.

برای خرید و تهیه نرم افزار حسابداری که با کسب و کار و نیاز های شرکت یا فروشگاه شما سازگار باشد باید به این نکات توجه فرمایید:

  • برای تهیه نرم افزار حسابداری  باید به دنبال نرم افزاری باشید که متناسب با کار شماست و اگر شرکت بزرگی محسوب میشوید از نرم افزار هایی که متناسب با کسب و کار های کوچک است استفاده نکنید و بالعکس.
  • هزینه و توان مالی شرکت خود را در تهیه نرم افزار در نظر بگیرید و به دنبال نرم افزاری باشید که هزینه مقرون به صرفه ای برای شما دارد.
  • اگر شرکت یا کسب و کار شما رو به بهبود و افزایش است پس سعی کنید از نرم افزاری استفاده کنید که صرفا مختص کسب و کار های کوچک نباشد که در صورت افزایش کارتان و گسترده شدن کارتان  بتوانید باز هم از نرم افزاری که دارید استفاده کنید و مجبور به خرید مجدد نرم افزار حسابداری و هزینه اضافه بر شما متحمل نشود.
  • از نرم افزار حسابداری ویژه شغل خود استفاده کنید که امکانات برنامه متناسب با شغل شما باشد و کیفیت کار شما را بالا ببرد.
  • نرم افزار حسابداری شما با بقیه نرم افزار و برنامه های شما سازگاری داشته باشد و براحتی قابل بروزرسانی داشته باشد و اگر نرم افزاری تهیه کنید که  امکان چند کاربره داشتن را به عمل برساند، گزینه خوبی برای انجام امور مالی شماست.
  • نرم افزار حسابداری باید امنیت خوبی داشته باشد و از سطح ایمنی پایین و ضعیفی برخوردار نباشد.
  • از جنبه ظاهری نیز میتوانید نرم افزاری را انتخاب نمایید که ظاهر آن چشم نواز باشد و موجب خستگی و رنجش شما در حین کار نشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *