ویژگی های نرم افزار حسابداری خوب
فهرست مطالب

ویژگی های مهم نرم افزار حسابداری خوب

هر نرم افزار حسابداری با توجه به کارکرد آن در هرزمینه دارای امکانات متفاوتی است اما بعضی امکانات در حسابداری مشترک و ضروری هستند و برای انتخاب نرم افزاری خوب ، نیازمند داشتن ویژگی هایی ضروری از جمله موارد زیر میباشد:

داشبورد

در قسمت حساب کاربری خود در محیط نرم افزار حسابداری ، فعالیت هایی که توسط حساب کاربری انجام شده را میتوانید مشاهده کنید و اطلاعاتی از هزینه ها شامل هزینه های مصرفی  و مانده حساب ، سود و ضرر و فعالیت و تراکنش های نقدی قابل مشاهده هستند. در برخی موارد میتوانید اطلاعات موجود در داشبورد را شخصی سازی نمایید.

فیدهای بانک

یکی از قسمت های نرم افزار حسابداری ، فیدهای بانکی میباشد که توسط این گزینه میتوانید به حساب خود و اطلاعات برداشت و واریز آن در روز دسترسی پیدا کنید و میتوانید روزانه معامله هایی که توسط کارت و حساب شما انجام میگیرد را بررسی کنید و بر طبق معاملات شرکت و یا سازمان خود تطابق دهید.

گزارش مالی در حسابداری

در نرم افزار های مختلف حسابداری قسمت هایی جهت گزارش گیری مالی وجود دارد اما برای داشتن گزارشی خوب از فعالیت مالی  بهتر است از نرم افزاری استفاده کنید که متناسب با توقعات شما از گزارش دهی باشد .

با انتخاب گزارش تفصیلی میتوانید گزارش های خوب و کاملی را در امور مالی تهیه کنید زیرا گزارش های تفصیلی موجب راهنمایی و کمک به شما جهت فهم بیشتر امور مالی میشود و میتوانید بر اساس آن فعالیت های خود را بهتر پیش ببرید.

صورتحساب آنلاین

نرم افزار حسابداری میتواند فاکتور ایجاد کند و جهت انجام پرداخت های مالی میتوانید فاکتور آن را ارسال کنید و با انجام پرداخت های آنلاین شرایط را برای دریافت سریع هزینه ها فراهم نمایید .

فاکتور و صورتحساب های تکراری

هدف از این قسمت ارسال خودکار فاکتورهایی تکراری میباشد که هزینه را در فاکتور تکرار میکند و میتوانید با تنظیم برنامه خود ، تعیین کنید که فاکتور ها چه زمانی ارسال شوند.مثلا در صورتیکه ماهانه مقدار مشخصی از هزینه و فاکتور برای شرکتی لازم به ارسال باشد، با تنظیم تکرار فاکتور ، هر ماه همان فاکتور ارسال خواهد شد.

پیگیری ساعت های قابل پرداخت

در صورتیکه شغل شما بطوری است که ساعتی با مشتریان در ارتباط هستید ، نرم افزار حسابداری شما به شما کمک میکند تا زمان  کار خود را صورتحساب میکند.

برنامه های تلفن همراه

بعضی از نرم افزار های حسابداری دارای اپلیکیشن موبایلی نیز میباشد که البته امکانات آنها ممکن است کامل شبیه نرم افزار باشد و یا متفاوت باشد و امکانات محدودتری در آن گنجانده شده باشد  اما پیشنهاد خوبی برای انجام امور حسابداری در منزل ، مسافرت و یا دور از محل کار میباشد.

جهت استفاده از برنامه های موبایلی حسابداری، لازم است که در مورد آن پرس و جو کنید و برنامه ای که متناسب با نرم افزار حسابداری شرکت شماست را انتخاب کنید .

یادآوری پرداخت به صورت خودکار

یادآور پرداخت امکانی است که جهت پرداخت های آینده و یا پرداخت های گذشته که هنوز انجام نشده اند به مشتریان یادآوری میکند.

 در برخی نرم افزار امکان ارسال پیام به مشتری جهت تشکر از پرداختشان و  نظر سنجی و یا انجام مسابقه وجود دارد.

 یادآور سفارشی میتواند با تعیین زمان و تاریخ مشخص به شما یادآوری شود که ایمیل مد نظرتان را ارسال کند.

اتصال نرم افزار حسابداری به برنامه های دیگر

با اتصال و همگام بودن نرم افزار حسابداری تان  با برنامه های دیگر از جمله نرم افزار حقوق و دستمزد ، پردازش پرداخت ، سیستم های POS و نرم افزار CRM ، به راحتی می توانید اطلاعات لازم را در سایر برنامه و سیستم ها ببینید و نیاز به جابجایی و انتقال داده از سیستمی به سیستم های مختلف نمیباشد و همچنین میتوانید نرم افزار را به برنامه های قبلی خود متصل کنید که آشنایی بیشتری با کارکرد آنها دارید.

پشتیبانی از مشاغل متعدد

 نرم افزار حسابداری را در امور خود بکار ببرید که قابلیت استفاده در مشاغل مختلف را داشته باشد و بعدا نیاز به خرید نرم افزار های جدید تر نداشته باشید. با دریافت نرم افزار ویژه مشاغل مختلف میتوانید امور حسابداری مربوط به بخش های مختلف را براحتی در یک برنامه انجام دهید.

 امنیت بالا ، قیمت پایین

نرم افزاری را انتخاب کنید که از جانب حفظ امنیت دارای سطح بالایی باشد و از نظر قیمتی مناسب با منابع مالی و توان مالی شما باشد .

 پشتیبانی نرم افزار حسابداری

 در مقالات قبلی در سایت گروه مالی مالیاتی نامدار ، انواع نرم افزار های حسابداری را معرفی کردیم و نرم افزار هایی که دارای پشتیبانی بیشتر و کمتر بودند را نام بردیم و یکی از موارد مهم جهت نرم افزار حسابداری ، پشتیبانی نرم افزار حسابداری میباشد .

اگر در استفاده از نرم افزار دچار خطا و مشکل شوید ، قطعا صدمات زیادی به کار شما وارد خواهد شد و برای جلوگیری از این مشکل نیازمند ارتباط با پشتیبانی نرم افزار هستید که بعضی نرم افزار ها پشتیبانی رایگان آنها زمان محدودی و در یک یا دو سال اول میباشد اما بعضی نرم افزار ها دارای پشتیبانی چند ساله و یا طولانی مدت هستند.

مدیریت موجودی

بعضی مشاغل به سبب اینکه نیازمند دریافت و اعلام موجودی در هر زمان می باشد پس لازم است که  نرم افزاری را داشته باشید  که موجودی را اعلام و با خرید و فروش شما تناسب داشته باشد.

صورتحساب پروژه ای

صورت حساب پروژه ای ، هزینه های پروژه را برای مشتریان فاکتور میکند و میتوانید هزینه های پروژه خود را در این قسمت بررسی نمایید.

از آنجا که نرم افزار حسابداری با امور مالی شما ارتباط مستقیم دارد پس در انتخاب آن موارد مهم را در نظر بگیرید تا بتوانید سالیان متمادی از آن نرم افزار به خوبی استفاده کنید.

گروه مالی مالیاتی نامدار میتواند شما را در زمینه امور مالی و مالیاتی ، اقصادی و  بازاریابی حسابداری همراهی کند. با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *