لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری

جهت دریافت تعرفه خدمات حسابداری فرم مربوطه (اشخاص حقیقی یا حقوقی) را پر کنید.

استعلام قیمت خدمات حسابداری اشخاص حقوقی

استعلام قیمت خدمات حسابداری اشخاص حقیقی

همچنین برای دریافت لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری می توانید با ما تماس بگیرید

تعرفه خدمات حسابداری ۱۴۰۳

لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به طور مثال اگر خدمات حسابداری به طور حضوری ارائه شود تعرفه خدمات حسابداری ۱۴۰۳ بیشتر نسبت به خدمات غیرحضوری می شود. همچنین انجام امور حسابداری به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود که می توان به خدمات مالی و مالیاتی، حسابداری، حسابداری حقوق و دستمزد و … اشاره کرد. هر کدام از این موارد تعرفه های جداگانه ای دارند. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا با پارامترهای تاثیرگذار در لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری آشنا شوید.

حق الزحمه خدمات حسابداری

قبل از آنکه به لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری بپردازیم باید بگوییم که اغلب مدیران کسب و کار، به حسابدار نیازمند هستند. زیرا برآورد تمام حساب ها به تجربه، مهارت و دانش نیاز دارد. اگر مدیران به هر دلیلی از جمله کمبود فضا، کمبود منابع مالی و … امکان استخدام حسابداران حرفه ای را نداشته باشند به سراغ شرکت های تخصصی حسابداری می روند و امور خود را به آن ها می سپارند. این شرکت ها هزینه ای به عنوان حق الزحمه دریافت می کنند و به تمام امور مالی کسب و کار رسیدگی می کنند. به همین دلیل تعرفه خدمات حسابداری ۱۴۰۳ به میزان فعالیت شکرت و زمانی که حسابدار باید صرف انجام امور مالیاتی و حسابداری بپردازد بستگی دارد.

تعرفه خدمات حسابداری ثابت نیست. در واقع نمی توان نرخ ثابتی برای شرکت های خدماتی از جمله شرکت های حسابداری تعیین کرد. زیرا عوامل مختلفی از جمله نوع خدمت، گستردگی کسب و کار، خدمات حضوری یا غیرحضوری و… بر این امر دخیل هستند. استفاده از خدمات مالی و حسابداری باعث ساده سازی امور ، صرفه جویی در هزینه و منابع، اطمینان از صحت حساب ها و … می شود. این خدمات در طیف گسترده ای وجود دارند و نمی توان آن ها را به چند مورد محدود کرد.

عوامل موثر بر لیست قیمت خدمات حسابداری

توجه داشته باشید که کیفیت کار از مهم ترین عوامل موثر بر لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری محسوب می شود. شرکت ها و موسساتی که به طور حرفه ای فعالیت می کنند و از سابقه درخشانی برخوردار هستند معمولا تعرفه های بالاتری نسبت به شرکت های تازه تاسیس دارند. یکی از بهترین شرکت های فعال در این زمینه، شرکت نامدار گروپ می باشد که بیش از ۲ دهه از فعالیت آن می گذرد. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت خدمات حسابداری با پشتیبانی مجموعه ارتباط برقرار کنید. در ادامه به ۲ فاکتور مهم بر هزینه خدمات حسابداری اشاره می کنیم:

  • مدیریت سود: برخی از شرکت ها اقدام به استخدام حسابدار درون مجموعه می کنند. هر چقدر حاشیه سود شرکت بالاتر باشد میزان مبلغ پرداختی به حسابدار نیز افزایش پیدا می کند. 
  • میزان استقلال اعضای هیات مدیره: جالب است بدانید که حقوق هیات مدیره و حقوق حسابداران رابطه ای معکوس با یکدیگر دارند. زیرا هر چه میزان استقلال اعضای هیات مدیره بیشتر باشد اغلب امور حسابداری خود را با دقت بیشتری انجام می دهند و از این بابت حقوق بیشتری نیز دریافت می کنند.

دریافت تعرفه خدمات حسابداری از شرکت نامدار گروپ

چه عواملی باعث افزایش تعرفه خدمات حسابداری می شود؟

کیفیت گزارشات

همان طور که می دانید و در مطالب قبل نیز ذکر کردیم مهم ترین خدمات شامل تهیه و تنظیم صورت های مالی، اظهارنامه مالیاتی، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات عملکرد، ترازنامه و … می باشد. موضوعی که باعث افزایش در لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری می شود کیفیت انجام خدمات مذکور و گزارشات می باشد. قطعا اگر انتظار داشته باشید که گزارشات باکیفیت بالایی ارائه شود باید دستمزد بیشتری به شرکت حسابداری بپردازید.

نوع فعالیت

حسابداری از شاخه های مختلفی برخوردار است. برخی از حسابداران به طور ویژه در زمینه حقوق و دستمزد فعالیت می کنند و برخی دیگر در حوزه مالیاتی متخصص هستند. دستمزدی که به آن ها پرداخت می شود بر اساس نوع فعالیت و تخصص آن هاست.

حجم کار

هر چه حجم کار حسابداران بیشتر باشد باید مبلغ بیشتری بابت آن پرداخت شود. معمولا حجم کار با تعداد ساعات سنجیده می شود. در مقابل هر چقدر حجم کار حسابداران کمتر باشد و انرژی کمتری بابت ثبت حساب ها، ارائه گزارشات و … صرف کنند به دستمزد کمتری نیاز خواهند داشت.

سود شرکت

جالب است بدانید حسابدارانی که در تخصص خود حرفه ای می باشند و می توانند بخشودگی مالیاتی، بخشودگی جرائم و … را انجام دهند و سوددهی شرکت را بیفزایند دستمزد بیشتری دریافت می کنند. زیرا در بازدهی شرکت تاثیر مثبتی گذاشته اند و همین موضوع بر تعرفه خدمات حسابداری ۱۴۰۳ تاثیر گذار خواهد بود.

تعرفه خدمات حسابداری

سابقه کار

یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار بر لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری که باعث افزایش تعرفه ها می شود سابقه شرکت حسابداری است. هر چقدر سابقه شرکت بیشتر باشد قطعا میزان دستمزد دریافتی آن از کسب و کار بیشتر خواهد بود. معمولا شرکت های باسابقه از حسابدارانی در مجموعه خود استفاده می کنند که علاوه بر تجربه کافی، از تحصیلات بالا نیز برخوردار باشند. برخی از کسب و کارها به قدری گسترش پیدا می کنند که امور مالی آن ها سنگین می شود و نمی توان مدیریت آن را به افرادی با تحصیلات و تجربه کم سپرد.

در انتها باید به این موضوع اشاره کنیم که انتخاب شرکت های حسابداری تخصصی امری دشوار و چالش برانگیز است. در هنگام انتخاب این شرکت ها باید توجه ویژه ای به میزان تخصص و تجربه آن ها داشته باشید. هر ساله لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری از جانب سازمان های مربوطه اعلام می شود. اما در واقع نمی توان گفت که تمام شرکت ها به این لیست پایبند هستند. زیرا خدماتی که ارائه می دهند بسیار متنوع اند و همان طور که متوجه شدید عوامل متعددی بر افزایش یا کاهش آن ها تاثیرگذار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *