اضافه کاری چیست
فهرست مطالب

اضافه کاری چیست ؟ با نحوه محاسبه اضافه کاری آشنا شوید !

یکی از سوالات متداولی که در ذهن اغلب کارمندان وجود دارد این است که اضافه کاری چیست و نحوه محاسبه آن به چه صورت است؟ بر اساس قانون، افرادی که شاغل هستند باید ۸ ساعت در روز کار کنند. این زمان به دلایل مختلف مانند بالا بودن حجم کاری تغییر می کند. هنگامی که کارکنان بیشتر از ۸ ساعت در محل کار حضور دارند باید اضافه کاری به آن ها تعلق بگیرد. نحوه محاسبه اضافه کاری نیز در این مطلب ذکر می شود.

اضافه کاری

اضافه کاری چیست ؟ اضافه کاری به عنوان یکی از خدمات حقوق و دستمزد محسوب می شود. هنگامی که کارکنان بیشتر از ۸ ساعت در روز کار کنند اضافه کاری به آن ها تعلق می گیرد. این موضوع از سوی قانون کار به رسمیت شناخته شده و قوانین متعددی برای آن وضع شده است. اگر شما کارمند یک مجموعه هستید پیشنهاد می کنیم علاوه بر آشنایی با این موضوع، از نحوه محاسبه اضافه کاری نیز مطلع باشید.

تمام کارمندان باید ۴۴ ساعت در هفته را به طور کامل در اختیار کارفرما قرار دهند. اگر ۴۴ ساعت را بر ۶ روز کاری تقسیم کنیم عدد ۷ ساعت ۲۰ دقیقه بدست می آید که نشان می دهد کارمندان باید ۸ ساعت در طول روز کار کنند. بر طبق قانون کارفرمایان نمی توانند از کارمندان خود بخواهند که بیشتر از این زمان کار کنند. مگر آنکه برای آن ها اضافه کاری درنظر بگیرند.

نحوه محاسبه اضافه کاری

توجه داشته باشید که مشاغل سخت و زیان آور باید ۳۶ ساعت در هفته کار کنند و مازاد آن به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته می شود و نحوه پرداخت حقوق آن ها نیز بر اساس قانون خواهد بود. نکته دیگری که در خصوص این موضوع وجود دارد این است که اگر کارمند به طور پاره وقت مشغول به کار باشد به این معناست که قرارداد کاری او ۲۲ ساعت در هفته است و مازاد آن به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته می شود.

قوانین و شرایط اضافه کاری چیست ؟

قوانین و نحوه محاسبه اضافه کاری در قانون کار شرح داده شده است و مهم ترین آن ها به ماده ۵۹ برمی گردد. بر اساس این ماده شرایط اضافه کاری به شرح زیر می باشد:

  • کارگران باید با اضافه کاری موافقت کنند در غیر این صورت کارفرمایان نمی توانند آن ها را به انجام کار بیشتر وادار کنند.
  • به ازای هر ساعت کار اضافه باید ۴۰% مزد اضافه، علاوه بر مزد هر ساعت عادی پرداخت شود. اگر شما کارفرما هستید و دقیقا با نحوه محاسبه اضافه کاری آشنا نیستید می توانید انجام آن را به شرکت خدمات حسابداری بسپارید.

انجام خدمات حسابداری و مالیاتی با تیم متخصص

علاوه بر دو قانون مهم فوق الذکر، قوانین دیگری نیز وجود دارد که در بخش های مختلف قانون کار به آن اشاره شده است. این قوانین مقداری خاص تر هستند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

  • طبق قانون ۸۳ کار کردن افراد کمتر از ۱۸ سال غیرقانونی است و محاسبه اضافه کاری نیز برای آن ها توجیهی ندارد. قطعا با کارفرمایان خاطی برخورد جدی خواهد شد.
  • طبق قانون ۶۱، کارگرانی که ساعت کاری آن ها از ۱۰ شب الی ۶ صبح است نباید اضافه کاری داشته باشند. زیرا این نوع کار سخت و طاقت فرساست و کاملا غیرمجاز است.
  • به مشاغلی که در شیفت عصر هستند باید علاوه بر ۴۰% اضافه، ۳۵% نیز به عنوان حق شیفت عصر پرداخت شود.

نحوه تعیین اضافه کاری چیست ؟ مرجعی که تعیین کننده ساعات کاری و اضافه کاری می باشد، سازمان تامین اجتماعی است. به همین دلیل اگر یک کارگر به انجام کار بیشتر تمایل داشته باشد کاملا عادی است و هیچ مغایرتی با قوانین مصوب نخواهد داشت. همچنین اگر یک کارفرما قصد افزایش ساعات کاری داشته باشد می توانید این موضوع را به سازمان امور اجتماعی اطلاع دهد.

نحوه محاسبه اضافه کاری چیست ؟

اضافه کاری به ۳ شکل محاسبه می شود. هنگامی که کارفرما و کارمند در خصوص اضافه کاری به توافق می رسند یک موضوع مهم تر میان آن ها مطرح می شود و آن هم نحوه محاسبه مبلغ است. به طور عادی به ازای هر ساعت اضافه کاری باید ۴۰% بیشتر از ساعت کاری به کارمند پرداخت شود. در این شیوه ابتدا دستمزد در یک ساعت محاسبه می شود و سپس میزان اضافه کاری به آن افزوده خواهد شد.

ساعتی

برای محاسبه اضافه کاری ساعتی باید ابتدا حقوق ماهانه را بر عدد ۳۰ تقسیم کنیم و عدد بدست آمده را بر ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه تقسیم کنیم. اگر شغل شما به صورتی است که روزانه دستمزد دریافت می کنید باید حقوق روزانه را بر عدد ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه تقسیم کنید. برای محاسبه اضافه کاری نیز باید آن را با ۴۰% جمع کنید.

روزانه

بدین منظور باید مبالغ اصلی پرداختی به کارگر را با هم جمع کنیم و میزان مزد روزانه را بدست آوریم. مبالغ اصلی پرداختی شامل پایه سنوات، حق مسکن و … می باشد. عدد بدست آمده را در ۷ ساعت و ۳۳ دقیقه تقسیم کنید و حاصل آن را با ۴۰ % جمع کنید.

ماهانه

ابتدا تعطیلات ماهانه را تعیین می کنیم و آن را از میزان ساعت کاری ماهانه کسر می کنیم. نحوه محاسبه آن شبیه به روزانه است و تفاوت آن ها در عدد ضرب شده در مبلغ نهایی می باشد.

اضافه کاری

انواع اضافه کاری

  • اضافه کاری عادی: مربوط به فعالیت در روزهای عادی هفته می باشد و برای محاسبه آن باید دستمزد یک ساعت کار روزانه را در ۴۰% ضرب کنیم.
  • اضافه کاری تعطیلی: بر اساس ماده ۶۳ قانون کار، تمام کارگران در روزهای تعطیل و ۱۱ اردیبهشت ( روز کارگر) باید تعطیل باشند و مزد و مزایای خود را دریافت کنند. اگر کارگر در چنین روزها تعطیل نباشد و استراحت نکند به این معناست که میزان کار او از ساعات معمول ماه بیشتر است و باید برای او اضافه کاری محاسبه شود.
  • اضافه کاری جمعه: اگر کارگران در روز جمعه که تعطیل رسمی می باشد در محل کار حضور پیدا کنند باید علاوه بر ۴۰% دستمزد اضافه کاری، ۴۰% به عنوان فوق العاده جمعه نیز دریافت کنند. بدین منظور باید دستمزد یک ساعت کار را در ۱۸۰% ضرب کنند و سپس آن را در تعداد ساعات اشتغال در روز جمعه ضرب کنند. اگر کارگر به جای جمعه، روز دیگری را تعطیل باشد ۴۰% فوق العاده کسر می شود.
  • اضافه کاری شبانه: تمام کارگران و کارمندانی که از ساعت ۱۰ شب الی ۶ صبح روز بعد کار می کنند به عنوان شب کار شناخته می شوند و دستمزد آن ها متفاوت است. نرخ فوق العاده شب کاری ۳۵% بیشتر می باشد.

مزایای اضافه کاری چیست ؟

اگر بخواهیم مزایای اضافه کاری را مورد بررسی قرار دهیم باید اشاره ای به افزایش درآمد، کمک به پیشرفت شغلی، بالا رفتن بهره وری، بهبود روابط با همکاران و … اشاره کرد. همچنین کسانی که به فکر شغل دوم هستند می توانند اضافه کاری را به عنوان یک منبع درآمد درنظر بگیرند و آن را به جای شغل دوم محسوب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *