معرفی نرم افزار های حسابداری
فهرست مطالب

معرفی نرم افزار های مختلف حسابداری

در این مقاله شما را با پنج نرم افزار حسابداری ( هلو ، پارسیان ، آرین سیستم ، پارمیس ، سپیدار ) آشنا خواهیم کرد که در مقالات بعدی نرم افزار حسابداری متعدد دیگر را به شما معرفی میکنیم.

با توجه به مزایای زیادی که این نرم افزارها در محاسبات مالی و حسابرسی ها  دارند و همچنین با توجه به تاکید سازمان امور مالیاتی بر لزوم استفاده از نرم افزار حسابداری ، شرکت و فروشگاه ها و همچنین سازمان ها و نهاد های مختلف جهت انجام امور مالی و حسابداری خود به دنبال استفاده از نرم افزار حسابداری به جای روش سنتی یا دستی میباشند.

در این زمینه انواع مختلفی از نرم افزار حسابداری طراحی شده است که هر کدام دارای ویژگی های مشترک و منفرد نیز هستند که ما در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از این نرم افزارها آشنا کنیم که متناسب با محل کار خود و به فراخور فعالیت های شرکت خود یکی از بهترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید و بتوانید با سرعت و دقت بیشتر  فعالیت خود را در زمینه حسابداری ادامه دهید.

نرم افزار حسابداری هلو

نرم افزار حسابداری هلو نامی آشناست که به گوش اکثر افراد خورده است و علت آن اینست که این نرم افزار جهت انجام امور حسابداری فروشگاهی مناسب بوده و کار کردن با آن نیز راحت تر امکانپذیر بوده است  حتی بدون تجربه حسابداری براحتی میتوان با این برنامه فعالیت کرد و به همین جهت بعنوان یک نرم افزار محبوب در فعالیت های فروشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد .

نرم افزار هلو نیز در راستای انجام امور حسابداری در اصناف و شرکت های مختلف  و امور خدماتی ، بازرگانی و …  نیز قابل استفاده است و عناوین متعددی را به خود اختصاص میدهد و پر کاربرد برای امور مالی در صنف های متعددی میباشد.

جنبه ی اقتصادی و هزینه برای مدیران مختلف بسیار قابل توجه است و به همین دلیل  به دنبال نرم افزارهایی با قیمت مناسب هستند که نرم افزار حسابداری هلو در رنج قیمت های متفاوتی جهت کسب و کارهای مختلفی قابل عرضه است .

اما هر نرم افزار نیز دارای یکسری مشکلات و معایب میباشد که مشکل نرم افزار حسابداری هلو رعایت نکردن ترتیب  و نظام سرفصل های حسابداری است.

نرم افزار حسابداری پارسیان

نرم افزار حسابداری پارسیان نیز مانند نرم افزار هلو مناسب برای انجام کسب و کارهای  فروشگاهی است و بیشتر در این زمینه مورد استفاده قرار میگیرد. این نرم افزار هم در سطح های مختلف جهت مشاغل مختلف با توجه به نیاز آنها طراحی شده است که هر شرکت میتواند با توجه به نیازهای محاسباتی خود از یکی از این سطح برنامه استفاده کند .

مثلا با توجه به مشاغل مختلف و نیاز های آن صنف امکانات ویژه و مختصی را در برنامه های آن فروشگاه قرار داده است بطوریکه امکاناتی که  در محاسبات و حسابرسی های یک رستوران وجود دارد به فراخور فعالیت و نیازمندی های مالی آن رستوران طراحی شده است و با شرکت و مشاغل دیگر متفاوت است در نتیجه هر صنف بر حسب نیاز خود میتواند برنامه ی متناسب با کسب و کار خود را دریافت کند.

یکی از محاسن این نرم افزار پارسیان  اینست که بروزرسانی آن همیشگی و بدون هزینه انجام میشود که این موضوع برای بسیاری از مدیران قابل اهمیت است اما یکی از معایب آن اینست که برای کسب و کار های بزرگ کاربرد کمتری دارد و دارای خطا است  و همچنین پشتیبانی های این برنامه بسیار محدود است و مورد ایجاد نارضایتی بعضی شده است.

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

شرکت آرین سیستم دارای نرم افزارهای متعددی است که تحت عنوان ERS هستند و میتوان از نرم افزارهای مختلف این شرکت استفاده کرد.

نرم افزار آرین سیستم دارای امکان هشدار خطا است و در صورت بروز هر گونه خطا در اطلاعات سریعا هشدار میدهد و میتوان به اصلاح آن پرداخت. اطلاعاتی که به این نرم افزار داده میشود تبدیل به گزارش و نتایجی بسیارعالی  خواهد شد.

با وجود اینکه نرم افزار حسابداری آرین سیستم دارای امکاناتی است که جهت استفاده کسب و کارهای بزرگ بسیار مفید است و کار را سریع تر و دقیق تر انجام میدهد اما برای کسب و کارهایی که حجم کاری کمتری دارند کمی پیچیده و سخت است و به همین جهت نتیجه عکس میدهد و زمان بیشتری جهت کار با این نرم افزار حسابداری را به خود اختصاص میدهد.

این درصورتی است که برای کسب و کار های بزرگ این برنامه بسیارعالی و پر کاربرد است.

این برنامه سازگار با ویندوز های قدیمی نیز هست و برای کار کردن با این برنامه نیاز به نصب ویندوزهای جدید و یا خرید کامپیوترهای پیشرفته نیست.

نرم افزار حسابداری پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس در سطوح مختلف  فروشگاهی، جامع ، تولیدی و شرکتی و جهت کسب و کارهای مختلف قابل استفاده است و مشاغل مختلف میتوانند از نسخه های متفاوت این برنامه در سطح های ساده و متوسط و پیشرفته متناسب با شغل خود استفاده کنند. نرم افزار حسابداری پارمیس دارای برنامه موبایلی نیز میباشد و از آنجا که بسیاری افراد این روزها تمایل بیشتری به جهت استفاده از موبایل خود دارند ، نصب این برنامه و همراه داشتن آن در هر مکان و زمان میتواند سرعت بیشتری به کارها و محاسبات بدهد.

نرم افزار حسابداری پارمیس برای استفاده افراد مبتدی که شناخت کافی از حسابداری ندارند بسیار مفید است زیرا دارای پیچیدگی و امکانات سخت و گسترده ای نیست و بسیار راحت و قابل استفاده است.

نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری سپیدار هم جزء نرم افزارهای پرکاربرد است که دارای دو سطح مختلف جهت کسب و کار های بزرگ و همچنین کسب و کارهای کوچک نیز میباشد که نسخه مورد استفاده جهت شرکت ها سپیدار است و نسخه مورد استفاده جهت فعالیت های فروشگاهی معروف به نسخه دشت میباشد.

نرم افزار حسابداری سپیدار بسیار معروف در بسیاری از مشاغل مختلف است و میتوان گفت استفاده از این برنامه بسیار رایج و فراوان است زیرا با بسیاری از نرم افزار ها سازش دارد و خروجی های قابل قبولی از این برنامه را میتوان دریافت کرد.

جهت مشاوره و  انجام امور مالی و مالیاتی و بازاریابی حسابداری میتوانید با گروه مالی مالیاتی نامدار در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *