معرفی نرم افزار های حسابداری
فهرست مطالب

معرفی نرم افزار های مختلف حسابداری

در این مقاله شما را با پنج نرم افزار حسابداری ( هلو ، پارسیان ، آرین سیستم ، پارمیس ، سپیدار ) آشنا خواهیم کرد که در مقالات بعدی نرم افزار حسابداری متعدد دیگر را به شما معرفی میکنیم.

با توجه به مزایای زیادی که این نرم افزارها در محاسبات مالی و حسابرسی ها  دارند و همچنین با توجه به تاکید سازمان امور مالیاتی بر لزوم استفاده از نرم افزار حسابداری ، شرکت و فروشگاه ها و همچنین سازمان ها و نهاد های مختلف جهت انجام امور مالی و حسابداری خود به دنبال استفاده از نرم افزار حسابداری به جای روش سنتی یا دستی میباشند.

در این زمینه انواع مختلفی از نرم افزار حسابداری طراحی شده است که هر کدام دارای ویژگی های مشترک و منفرد نیز هستند که ما در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از این نرم افزارها آشنا کنیم که متناسب با محل کار خود و به فراخور فعالیت های شرکت خود یکی از بهترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید و بتوانید با سرعت و دقت بیشتر  فعالیت خود را در زمینه حسابداری ادامه دهید.

نرم افزار حسابداری هلو

نرم-افزار-حسابداری-هلو

نرم افزار حسابداری هلو نامی آشناست که به گوش اکثر افراد خورده است و علت آن اینست که این نرم افزار جهت انجام امور حسابداری فروشگاهی مناسب بوده و کار کردن با آن نیز راحت تر امکانپذیر بوده است  حتی بدون تجربه حسابداری براحتی میتوان با این برنامه فعالیت کرد و به همین جهت بعنوان یک نرم افزار محبوب در فعالیت های فروشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد .

نرم افزار هلو نیز در راستای انجام امور حسابداری در اصناف و شرکت های مختلف  و امور خدماتی ، بازرگانی و …  نیز قابل استفاده است و عناوین متعددی را به خود اختصاص میدهد و پر کاربرد برای امور مالی در صنف های متعددی میباشد.

جنبه ی اقتصادی و هزینه برای مدیران مختلف بسیار قابل توجه است و به همین دلیل  به دنبال نرم افزارهایی با قیمت مناسب هستند که نرم افزار حسابداری هلو در رنج قیمت های متفاوتی جهت کسب و کارهای مختلفی قابل عرضه است .

اما هر نرم افزار نیز دارای یکسری مشکلات و معایب میباشد که مشکل نرم افزار حسابداری هلو رعایت نکردن ترتیب  و نظام سرفصل های حسابداری است.

نرم افزار حسابداری پارسیان

نرم افزار حسابداری پارسیان

نرم افزار حسابداری پارسیان نیز مانند نرم افزار هلو مناسب برای انجام کسب و کارهای  فروشگاهی است و بیشتر در این زمینه مورد استفاده قرار میگیرد. این نرم افزار هم در سطح های مختلف جهت مشاغل مختلف با توجه به نیاز آنها طراحی شده است که هر شرکت میتواند با توجه به نیازهای محاسباتی خود از یکی از این سطح برنامه استفاده کند .

مثلا با توجه به مشاغل مختلف و نیاز های آن صنف امکانات ویژه و مختصی را در برنامه های آن فروشگاه قرار داده است بطوریکه امکاناتی که  در محاسبات و حسابرسی های یک رستوران وجود دارد به فراخور فعالیت و نیازمندی های مالی آن رستوران طراحی شده است و با شرکت و مشاغل دیگر متفاوت است در نتیجه هر صنف بر حسب نیاز خود میتواند برنامه ی متناسب با کسب و کار خود را دریافت کند.

یکی از محاسن این نرم افزار پارسیان  اینست که بروزرسانی آن همیشگی و بدون هزینه انجام میشود که این موضوع برای بسیاری از مدیران قابل اهمیت است اما یکی از معایب آن اینست که برای کسب و کار های بزرگ کاربرد کمتری دارد و دارای خطا است  و همچنین پشتیبانی های این برنامه بسیار محدود است و مورد ایجاد نارضایتی بعضی شده است.

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

شرکت آرین سیستم دارای نرم افزارهای متعددی است که تحت عنوان ERS هستند و میتوان از نرم افزارهای مختلف این شرکت استفاده کرد.

نرم افزار آرین سیستم دارای امکان هشدار خطا است و در صورت بروز هر گونه خطا در اطلاعات سریعا هشدار میدهد و میتوان به اصلاح آن پرداخت. اطلاعاتی که به این نرم افزار داده میشود تبدیل به گزارش و نتایجی بسیارعالی  خواهد شد.

با وجود اینکه نرم افزار حسابداری آرین سیستم دارای امکاناتی است که جهت استفاده کسب و کارهای بزرگ بسیار مفید است و کار را سریع تر و دقیق تر انجام میدهد اما برای کسب و کارهایی که حجم کاری کمتری دارند کمی پیچیده و سخت است و به همین جهت نتیجه عکس میدهد و زمان بیشتری جهت کار با این نرم افزار حسابداری را به خود اختصاص میدهد.

این درصورتی است که برای کسب و کار های بزرگ این برنامه بسیارعالی و پر کاربرد است.

این برنامه سازگار با ویندوز های قدیمی نیز هست و برای کار کردن با این برنامه نیاز به نصب ویندوزهای جدید و یا خرید کامپیوترهای پیشرفته نیست.

نرم افزار حسابداری پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس در سطوح مختلف  فروشگاهی، جامع ، تولیدی و شرکتی و جهت کسب و کارهای مختلف قابل استفاده است و مشاغل مختلف میتوانند از نسخه های متفاوت این برنامه در سطح های ساده و متوسط و پیشرفته متناسب با شغل خود استفاده کنند. نرم افزار حسابداری پارمیس دارای برنامه موبایلی نیز میباشد و از آنجا که بسیاری افراد این روزها تمایل بیشتری به جهت استفاده از موبایل خود دارند ، نصب این برنامه و همراه داشتن آن در هر مکان و زمان میتواند سرعت بیشتری به کارها و محاسبات بدهد.

نرم افزار حسابداری پارمیس برای استفاده افراد مبتدی که شناخت کافی از حسابداری ندارند بسیار مفید است زیرا دارای پیچیدگی و امکانات سخت و گسترده ای نیست و بسیار راحت و قابل استفاده است.

نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری سپیدار هم جزء نرم افزارهای پرکاربرد است که دارای دو سطح مختلف جهت کسب و کار های بزرگ و همچنین کسب و کارهای کوچک نیز میباشد که نسخه مورد استفاده جهت شرکت ها سپیدار است و نسخه مورد استفاده جهت فعالیت های فروشگاهی معروف به نسخه دشت میباشد.

نرم افزار حسابداری سپیدار بسیار معروف در بسیاری از مشاغل مختلف است و میتوان گفت استفاده از این برنامه بسیار رایج و فراوان است زیرا با بسیاری از نرم افزار ها سازش دارد و خروجی های قابل قبولی از این برنامه را میتوان دریافت کرد.

نرم افزار حسابداری تدبیر

نرم افزار حسابداری تدبیر

نرم افزار حسابداری تدبیر دارای سوابق زیادی است که از گذشته تا کنون مورد استفاده شرکت های بزرگ و جهت انجام امور بسیاری از شرکت و سازمان ها قرار گرفته است ونرم افزار تدبیر دارای برنامه های دیگری نیز هستند که جهت عدم بروز مشکل میتوان از برنامه های مختلف تدبیر استفاده کرد که موجب کاهش اختلال و عدم هماهنگی بین برنامه ها و نرم افزار ها میشود .

یکی از مزیت های این نرم افزار پشتیبانی بدون محدودیت آن است که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

یکی از مشکلات نرم افزار تدبیر که میتوان به آن اشاره کرد این است که با وجود گذشت زمان بسیاری از ساخت و طراحی این نرم افزار حسابداری اما هنوز مشکلات قدیمی وجود دارد که در نسخه های جدید بروزرسانی نشده است و این موضوع سبب شده است که برای استفاده در کسب و کار های کوچک قابلیت چندان مطلوبی نداشته باشد و همچنین دارای  نواقصی در Code Page نرم افزار است که موجب ایجاد مشکلات در ورود اطلاعات در نرم افزار و همچنین مشکلات  در خروجی گرفتن از اطلاعات میباشد.

نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک نیز در بین کاربران معروف است و این نرم افزار هم در جهت انجام امور در کسب و کار های کوچک و نیز کسب و کار های عمده و بزرگ است اما دارای سه نسخه نرم افزار حسابداری  در قیمت های مختلف جهت امور فروشگاهی ، شرکتی و تولیدی است.

هر کسب و کار متناسب با کار خود میتواند نسخه ی مرتبط با خود را دریافت کند که امکانات هر نرم افزار مرتبط با کسب و کار و نسخه دریافتی میباشد.

از مزیت های خوب نرم افزار حسابداری محک میتوان به سطح قیمتی متفاوت و ارزان آن اشاره کرد که هر کاربر با توجه به موارد مورد نیاز کسب و کار خود هزینه میکند و امکانات اضافی که مورد نیاز اون نیست دریافت نمیکند وهزینه  گزاف نمیپردازد.

متناسب بودن نسخه ها و امکانات مختلف این نرم افزار با صنف های مختلف باعث محبوبیت آن و برتری آن جهت استفاده در مشاغل مختلف شده است.

نرم افزار حسابداری محک نیز مانند بقیه نرم افزار ها دارای مشکلاتی است که مرسوم ترین آن پشتیبانی محدود و ناکارآمد آن است. گزارش دهی در آن دارای پیچیدگی هایی است و همچنین در صورت افزایش اسناد مشکلاتی در برنامه ایجاد میشود که از محبوبیت این برنامه میکاهد.

نرم افزار حسابداری شایگان سیستم

نرم افزار حسابداری شایگان سیستم

نرم افزار حسابداری شایگان سیستم دارای قدمت سی ساله است و میتوان گفت گزینه خوبی جهت استفاده در کسب و ‌کار های کوچک و فروشگاهی و متوسط است و گزینه خوبی برای کسب و کارهای بزرگتر نمیباشد. نرم افزار حسابداری شایگان سیستم تحت عنوان حسابگر عرضه میشود.

از مزیت های نرم افزار شایگان سیستم گزارش گیری های متععد و مختلف است که قابل استفاده در امور مختلف میباشد و در سطوح مختلف قابل عرضه میباشد.

از ویژگی های منفی آن هزینه های  زیاد آن جهت خرید و نصب و پشتیبانی و هزینه های زیاد دیگر جهت افزودن کاربر جدید میباشد‌.

نرم افزار حسابداری قیاس

نرم افزار حسابداری قیاس

نرم افزار حسابداری قیاس که ساخته شرکت راهکار نوین سیاق است نیز قابل استفاده جهت کارهای کوچک و متوسط است و این برنامه نیز برای استفاده در کسب و کار های بزرگ پیشنهاد نمیشود.

 دارای سطوح مختلف و امکانات مختلف در مشاغل مختلفی است که محبوبیت آن  داشتن ظاهری مطلوب و همچنین بروز بودن آن است.

از مزیت نرم افزار قیاس اینست که نیاز به نصب سرور ندارد درنتیجه در بسیاری هزینه ها صرفه جویی میشود، همچنین در هر مکان بدون محدودیت مکانی میتوان از نرم افزار استفاده کرد و در امور خدماتی و تولیدی ، مالی و بازرگانی  و جامع نیز دارای نسخه های مختلفی است.درمورد قفل سخت افزار نیز محدودیتی ندارد و جزء محاسن این برنامه حسوب میشود.

نکات منفی نرم افزار قیاس اینست که با وجود اینکه این برنامه با اتصال به اینترنت روند خود را انجام میدهد پس در صورت بروز مشکل در اینترنت با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

نرم افزار حسابداری رافع

نرم افزار حسابداری رافع

نرم افزار رافع  در سه نسخه جهت انجام امور حسابداری و مالی کسب و کار های کوچک و متوسط و بزرگ قابل استفاده است و با توجه به هر کسب  و کار میتوان نسخه مورد نیاز را تهیه کرد.

مزیت نرم افزار حسابداری رافع اینست که برای مشاغل و کسب و کار های مختلف قابل عرضه و استفاده است و محدود به کسب و کار های کوچک و متوسط نیست و میتوان در شرکت های بزرگ نیز از این نرم افزار استفاده کرد .

از جنبه های منفی  نرم افزار حسابداری رافع ، نداشتن تنوع در گزارش ها است و همچنین در صورت بروز مشکل در برنامه باید نسخه به نسخه برنامه را بروز کنید و این موجب رنجش بعضی از کاربران شده است.

 

نرم افزار حسابداری صنوبر

نرم افزار حسابداری صنوبر

 

همانقدر که انتخاب نرم افزار خوب باعث پیشرفت و توسعه کسب وکار شما می شود، انتخاب نرم افزار بی کیفیت باعث افت راندمان و بهره وری شرکت خواهد شد و در نهایت مشکلات مالی فراوانی را ایجاد خواهد کرد. در هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری صنوبر از ویژگی های زیر برخوردار خواهید شد:

رابط کاربری آسان

حسابداری جزو آن دسته از فعالیت هایی است که بر اعداد و ارقام متمرکز است. به همین دلیل استفاده از ویژگی های بصری مانند گزارشات، نمودارها و … کمک می کند تا تحلیل بهتر و قابل درک تری از جانب حسابداران و حسابرسان صورت بگیرد. لازم به ذکر است که نرم افزار صنوبر صرفا به منظور انجام امور حسابداری طراحی نشده بلکه به کمک آن می توان به درک شفاف تری از وضعیت مالی شرکت رسید و ارتباط میان حسابداران و مدیران مالی شرکت تسهیل شود.

امکان ادغام با سایر سیستم های حسابداری

در معرفی نرم افزارهای مختلف حسابداری باید به این نکته اشاره کنیم که بهترین نرم افزارها، آن هایی هستند که قادر به ادغام با سایر سیستم های حسابداری می باشند. اگر در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارید قطعا می دانید که صرفا ثبت یک سند حسابداری برای شرکت کفایت نمی کند. بلکه فعالیت هایی که در یک شرکت انجام می شود بسیار متنوع هستند که شامل انبارداری، کنترل عملیات، خرید از تامین کنندگان و … هستند. ترکیب کردن تمام این موارد موجب می شود که به موجودی شرکت پی ببریم. نرم افزار صنوبر به دلیل ویژگی های خاصی که دارد به شما کمک می کند تا با اطلاعات مندرج در سایر سیستم های حسابداری یکپارچه شوید و به داده های موردنیاز دسترسی پیدا کنید.

به روز رسانی مداوم نرم افزار

ما در کشوری زندگی می کنیم که قوانین مالی، مالیاتی و حسابداری آن به طور مداوم تغییر می کنند و این موضوع یکی از مهم ترین دغدغه های حسابداران در هر سازمانی است. زیرا اگر آن ها نتوانند خود را با این تغییرات بروز کنند مشکلات زیادی از جمله جرائم مالیاتی، تشکیل پرونده های مالیاتی و … ایجاد می شود. پس بهترین نرم افزار حسابداری باید بر اساس آخرین قوانین و مقررات بروزرسانی شود و این دغدغه مهم را از دوش حسابداران بردارد. خوشبختانه اغلب نرم افزارهای معتبر و شناخته شده از جمله صنوبر از این ویژگی برخوردار است و آن را مدیون تیم مجرب برنامه نویسی می داند.

مناسب با نیاز هر کسب و کار

فرقی نمی کند که فعالیت شما در چه حیطه ای است. آیا در مشاغل تولیدی فعالیت می کنید یا خدماتی و بازرگانی؟ نرم افزار حسابداری صنوبر با تمام کسب و کارها سازگار است و تلاش می کند تا نیاز آن ها را از جوانب مختلف مانند انبارداری، صدور فاکتور نقدی و غیرنقدی، گزارش گیری و … تامین کند. جالب است بدانید که برخی از مدیران شرکت ها تصور می کنند که با معرفی نرم افزارهای مختلف حسابداری دیگر نیازی به یادگیری علم حسابداری ندارند. در حالی که کار کردن با این نرم افزارها نیازمند شناخت مبانی این علم می باشد. به طور کلی نرم افزار همانند یک دستیار در کنار حسابدار به شمار می آید و بدون حضور یک فرد متخصص و کارشناس از خدمات مالی و حسابداری نرم افزارها برخوردار شوید.

قابلیت توسعه نرم افزار

نرم افزارهایی که قابلیت توسعه دارند، نسبت به سایر رقبا برتر هستند و برای کسب و کارهایی مناسب اند که با هدف توسعه و گسترش فعالیت می کنند. به طور مثال هنگامی که شرکت شما تنها ۵ نفر پرسنل دارد و مشتریان شما کم هستند به سیستم مالی پیچیده ای نیاز نخواهید داشت. زیرا میزان تراکنش های شما محدود است. اما چند سال که از فعالیت شما می گذرد و تعداد تراکنش های مالی تان افزایش پیدا می کند قطعا به نرم افزاری نیاز خواهید داشت که بتواند نیاز شما را پوشش دهد. نرم افزار حسابداری صنوبر دارای این ویژگی می باشد و قادر است بر اساس نیاز شما توسعه یابد.

تضمین امنیت اطلاعات مالی

از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری صنوبر می توان به تضمین امنیت اطلاعات مالی اشاره کرد. خوشبختانه تاکنون تمام شرکت هایی که بعد از معرفی نرم افزارهای مختلف حسابداری، صنوبر را انتخاب کرده اند از امنیت آن رضایت کامل داشته اند و شرکت صنوبر را جزو شرکت های معتبر در این زمینه می شناسند.

علاوه بر تمام موارد فوق باید به سادگی و کاربرپسند بودن محیط نرم افزار نیز اشاره کرد. هنگامی که نرم افزار از محیطی ساده برخوردار باشد قطعا کار کردن با آن آسان تر خواهد شد و به دنبال آن بهره وری و اثربخشی نیروی انسانی نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *