بهترین مشاور مالیاتی
فهرست مطالب

بهترین مشاور مالیاتی

استفاده از خدمات بهترین مشاور مالیاتی به شما کمک می کند تا بتوانید سرمایه خود را حفظ کنید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود تمام سرمایه را در قالب مالیات بپردازید. بهترین مشاور مالیاتی علاوه بر تسلط کامل بر قوانین و اصول مالیاتی، دارای تفاوت هایی با یک مشاور حسابداری می باشد که در این مطلب به این موضوع نیز اشاره خواهیم کرد.

مشاور مالیاتی کیست ؟

اگر قصد دارید از مشاوره مالیاتی بهره مند شوید باید ابتدا بدانید که بهترین مشاور مالیاتی کیست و چه وظایفی دارد؟ مشاور مالیاتی از تخصص و دانش کافی در زمینه امور مالیاتی و قوانین مربوط به آن برخوردار می باشد و با ارائه نکات کاربردی، تلاش می کند تا سرمایه هر کدام از مشتریان ( اشخاص حقیقی یا حقوقی ) را حفظ کند. معمولا شرکت هایی که نسبت به مشاوره ها و خدمات مالی و مالیاتی بی توجه اند، مجبور خواهند بود که بخش عمده ای از سرمایه خود را در قالب مالیات به سازمان دارایی پرداخت کنند.

به کمک مشاور مالیاتی کسب و کار خود را توسعه دهید

تفاوت مشاوره مالیاتی و مشاوره حسابداری چیست؟

 • تجربه و تحصیلات: همان طور که می دانید حسابداری از شاخه های متنوعی برخوردار می باشد. حسابداران و مشاوران مالیاتی در شاخه های مختلف این علم تحصیل می کنند و در حوزه کاری خود دارای تحصیلات عالیه هستند. یک حسابدار بر اساس وظایفی که قرار است در آینده بر عهده گیرد، بر روی جزئیات سیستم های حسابداری متمرکز است. زیرا مهم ترین وظیفه او انجام امور حسابداری و فعالیت در شرکت خدمات حسابداری است. اما مشاور مالیاتی از علم و تخصص خود در حوزه مدیریتی استفاده می کند.
 •  دیدگاه های گوناگون: یک مشاور مالیاتی، در برابر موفقیت یا شکست شرکت مسئول است. اما حسابدار هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد. مشاور مالیاتی باید اراهکارهایی را ارائه دهد که منجر به حفظ سرمایه، چند برابر شدن سرمایه، کاهش مالیات و .. شود. در حالی که تنها وظیفه حسابدار، بررسی و تایید سوابق مالیاتی، اظهارنامه ها و … است. قطعا هر دوی آن ها نقش مهمی در شرکت ایفا می کنند. اما وظایف و دیدگاه های مختلفی دارند.
ویژگی بهترین مشاور مالیاتی
 

توجه داشته باشید که هر کدام از اشخاص حقیقی و حقوقی که یک کسب و کار راه اندازی می کند موظف به پرداخت مالیات هستند. پس آگاهی از قوانین موجود در این زمینه امری ضروری محسوب می شود. از آنجایی که قوانین روز به روز تغییر می کنند و بهینه می شوند، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی امکان بروزرسانی با این قوانین را ندارند. به همین دلیل بهتر است از بهترین مشاور مالیاتی کمک بگیرند تا کمتر دچار جریمه های مالیاتی و تشکیل پرونده هایی در این خصوص شوند.

انواع مشاور مالیاتی

 • مشاوره موردی: گاهی اوقات پیش می آید که شخص حقیقی یا حقوقی نیاز مداوم به مشاور مالیاتی ندارد و در برخی از مواقع، به شکل ویژه به آن نیاز پیدا می کند. در این حالت می گوییم که نوع مشاوره، موردی است.
 • مشاوره مقطعی: در مشاوره مقطعی، شاهد ارائه خدمات در یک بازه زمانی مشخص می باشد.
 • مشاوره دائمی یا همراه: خدمات بهترین مشاور مالیاتی می تواند به صورت دائمی یا همراه باشد. اگر شرکت شما بزرگ است می توانید از این شیوه استفاده کنید. شرکت های بزرگ به دلیل بالا بودن حجم اسناد و مدارک مالی، نیاز دائم به یک مشاور دارند. مشاور مالیاتی به چند روش از جمله حضوری، تلفنی یا آنلاین می تواند خدمات خود را ارائه دهد. اما روش حضوری بهتر است. لازم به ذکر است که مشاوره موردی و مقطعی می توانند به صورت تلفنی یا آنلاین انجام شوند.

وظایف بهترین مشاور مالیاتی چیست؟

فرقی نمی کند که یک مشاور مالیاتی در شرکت خدمات حسابداری مشغول به کار است و یا راهکارهای خود را به طور تلفنی یا آنلاین ارائه می دهد. بلکه مهم این است که وظایف حساسی بر عهده دارد که به کمک آن ها، تمام موارد مالیاتی شرکت را کنترل و مدیریت می کند. او کمک می کند تا میزان مالیات پرداختی کسب و کارها را به حداقل برسد و از قوانین موجود به نفع آن ها استفاده کند.

قطعا مشاورینی که در ابتدای راه هستند و هنوز از تجربه کافی برخوردار نشده اند می توانند بر روی فعالیت های مرتبط با رعایت قوانین مالیاتی متمرکز شوند. این فعالیت ها شامل تکمیل اظهارنامه های مالیاتی، محاسبه مبالغ قابل پرداخت و … هستند. به مرور زمان که تجربه آن ها بیشتر شد می توانند به عنوان بهترین مشاور مالیاتی مشغول به کار شوند.

بهترین مشاور مالیاتی کیست

قطعا با افزایش تجربه و آگاهی، عملکرد بهتری خواهند داشت. در ادامه به مهم ترین وظایف یک مشاور مالیاتی زبده و کاربلد اشاره خواهیم کرد:

 • دیدار حضوری با مشتریان ( اشخاص حقیقی و حقوقی ) و جمع آوری اطلاعات
 •  انجام فعالیت های مداوم و منظم به منظور جلب اعتماد و اطمینان در مشتریان
 •  تهیه و تنظیم گزارش های مالی و مالیاتی برای هر کدام از مشتریان به طور ویژه و اختصاصی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در موعد مقرر و جلوگیری از جریمه های مالیاتی احتمالی
 • بررسی، آنالیز و اعمال تمام قوانین مالیاتی و متغیر
 • امکان ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان خصوصی با هزینه بالاتر

بهترین روش دریافت مشاوره مالیاتی چیست؟

مشاور مالیاتی آنلاین

شاید در سال های گذشته درک درستی از مشاوره آنلاین نداشتیم. زیرا اینترنت تا این حد وسعت پیدا نکرده بود و در تمام جوانب کاربرد نداشت. اما امروزه به کمک اینترنت می توانیم بسیاری از خدمات را دریافت کنیم. در حال حاضر شرکت های متعددی وجود دارند که علاوه بر ارائه خدمات مالی و حسابداری، بهترین مشاوره های مالیاتی را نیز به شما ارائه می دهند. این روش از هزینه کمی برخوردار است اما پیشنهاد می کنیم از آن به صورت موردی یا مقطعی استفاده کنید. زیرا اگر شما مدیر یک کسب و کار بزرگ هستید باید از مشاوره حضوری و دائمی استفاده کنید. قبلا به این موضوع اشاره شد.

بهترین مشاور مالیاتی

مشاور مالیاتی تلفنی

معمولا مشاوره مالیاتی تلفنی برای موارد جزئی کاربرد دارد. شما باید به ازای هر ساعت یا دقیقه هزینه ای پرداخت کنید و سوالات خود را از بهترین مشاور مالیاتی بپرسید. این روش جزو روش های ارزان قیمت به شمار می رود و شما می توانید از تلفن همراه یا تلفن ثابت برای برقراری ارتباط با مشاورین استفاده کنید.

مشاور مالیاتی حضوری

کسب و کارهای مختلف می توانند بر اساس نوع فعالیت و حجم کاری خود از مشاوره حضوری استفاده کنند. این روش نیازمند پرداخت هزینه بیشتر می باشد اما قطعا کارآمدتر است و مشاورین بر اساس نوع فعالیت شما، مدارک مالی تان را بررسی می کنند و بهترین راهکارها را به شما ارائه می دهند. شما می توانید از مشاور مالیاتی بخواهید که به محل شرکت مراجعه کند و به طور حضوری با شما دیدار داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *